۲۹.۳ هزار متر مربع از اراضی دولتی قشم رفع تصرف شد

قشم- ایرنا- رییس اداره حفاظت از اراضی ملی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۲۹ هزار و ۳۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی در خارج از محدوده طرح هادی بندر لافت قشم رفع تصرف شد.‌

به گزارش سازمان منطقه آزاد قشم، مصطفی مازندرانی افزود: این اراضی در جنب جاده اصلی بندرلافت واقع شده است و یش از ۵۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ارزش دارد.

وی ادامه داد: نیروهای این اداره در راستای اجرای دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نسبت به رفع تصرف، تخریب سد و بند خاکی غیر مجاز و تبدیل به وضع گذشته زمین مذکور اقدام کردند.

رییس اداره حفاظت از اراضی ملی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه ریزی و اقدامات مطلوبی در زمینه رفع تصرف و برخورد با زمین خواران و سودجویان منطقه در حال انجام است.

وی افزود: مردم  جزیره قشم، مسوولان محلی و اعضای شوراها و دهیاران می‌توانند با ارائه گزارش به موقع از تخلفات صورت گرفته، به نیروهای این اداره در رفع تصرف اراضی ملی و دولتی کمک کنند.

مازندرانی با بیان اینکه برخورد با زمین خواران و  متصرفین اراضی ملی و دولتی برابر قانون و مقررات پیگیری خواهد شد؛ تصریح کرد: با هیچ تخلفی در امر زمین خواری مماشات نمی‌شود و با هرگونه اقدام غیر قانونی در سطح جزیره قشم برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =