عالم اهل سنت خراسان شمالی: توهین به دومین مقام عالی کشور مردود است

بجنورد- ایرنا- یکی از علمای اهل سنت خراسان شمالی گفت: هرگونه توهین و تحقیر با اهداف سیاسی به تمامی مسوولان کشور و به‌ویژه رییس جمهوری، که دومین مقام عالی کشور است، مذموم و مردود است.

مدیر حوزه علمیه هدایتی شهرستان مرزی و ترکمن نشین راز و جرگلان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تمامی راهکارهای قانونی برای انتقاد، اعتراض و بسیاری دیگر از مسایل پیش بینی شده است بنابراین توهین و تحقیر که سنخیتی با قانون اساسی کشور و اسلام ندارد، آن هم به منتخب ملت، از سوی هر کسی که باشد، پذیرفته نیست.

آخوند خال‌محمد سرفراز افزود: در حقیقت اگر انتقادی نسبت به عمکردها و سیاست های دولت وجود داشته باشد، مواردی چون پاسخگویی دولت و وزیران در برابر نمایندگان مردم یا استیضاح در قانون اساسی برای آن پیش بینی شده است.

این عالم اهل سنت تصریح کرد: البته که مسوولان هم مانند همه انسان ها احتمال خطا و اشتباه دارند ولی این امر دلیلی برای توهین و هتاکی نسبت به آنان نیست.

وی با تاکید بر اینکه رییس جمهوری مورد تایید فقهای شورای نگهبان و منتخب مردم است، یادآور شد: متاسفانه برخی جریان های شکست خورده، متعصب و کج فهم در کشور، برای رسیدن به اغراض سیاسی خود دست به چنین اقدامات شرم آوری می زنند که البته اقدام آنان مورد استقبال رسانه های معاند خارجی هم قرار می گیرد.

آخوند سرفراز با بیان اینکه باید از جو آرامش و امنیت حاکم بر کشور مراقبت کرد، افزود: امنیت از مباحثی است که در بسیاری از مذاهب و بویژه فقه حنفی جایگاه والایی دارد بنابراین فتنه گری و بر هم زدن امنیت کشور، از طرف صاحبان هر سلیقه و فکری که باشد، محکوم است.

به گزارش ایرنا، در حالی که انتظار می رفت راهپیمایی ۲۲ بهمن روز وحدت و انسجام و همبستگی ملی باشد، عده ای در این روز به رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم پرهیز از بی ادبی و هتاکی، علیه رییس جمهوری شعار دادند.

این رفتار با واکنش‌های جدی از سوی شخصیت‌های سیاسی مواجه شده و دادستانی اصفهان نیز اعلام کرد که موضوع را پیگیری کرده و با هتاکان برخورد خواهد کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =