۶۰ درصد آموزش‌های مهارتی ارایه شده در قزوین تقاضا محور است

قزوین - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: ۶۰ درصد آموزش های مهارتی ارایه شده به متقاضیان در سطح این استان امسال تقاضا محور و براساس اعلام نیاز بنگاه‌های اقتصادی بوده است.

به گزارش ایرنا، محسن مددی روز یکشنبه در نشست شورای مهارت که با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و استاندار قزوین برگزار شد،افزود: در سال جاری ۲۵ تفاهم نامه آموزش مهارتی با بخش خصوصی و نهادهای مختلف در این استان منعقد شده که این مهم در تقاضا محور شدن بیشتر آموزش های مهارتی موثر بوده است.

وی یادآور شد: در سال جاری مجوز تاسیس و راه اندازی ۱۱ مرکز جوار کارگاهی صادر شد که به استفاده از ظرفیت و امکانات صنایع برای ترویج مهارت آموزی کمک می کند.

مددی اظهار داشت: در راستای نیاز کشور و استان قزوین به آموزش مهارت های نوین و الکترونیک، مرکز مهارت های پیشرفته محمدیه در شهرستان البرز از امسال به این موضوع اختصاص داده شده است.

وی اظهار داشت: در راستای ارایه آموزش های نوین مهارتی همچنین کارگاه اینترنت اشیا در مرکز محمدیه راه اندازی شده و فردا نیز گلخانه هوشمند در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خوزنین در شهرستان بویین زهرا راه اندازی می شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین با بیان اینکه به دنبال توسعه آموزش های مهارتی در بخش های کارآفرینی و گردشگری هستیم ، گفت : امسال همچنین شاهد راه اندازی مرکز آموزش تربیت مربی باغبانی کشور در قزوین بودیم.

این مسوول ادامه داد: تاکنون چهار دوره آموزشی برای ۸۵ مربی باغبانی در استان قزوین برگزار شده است.

وی اظهار داشت: تلاش داریم با توجه به ظرفیت های استان دوره های آموزش مهارتی گردشگری و کشاورزی را در قزوین ایجاد و نهادینه کنیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای قزوین در بخش دیگری سخنان خود گفت:  اعطای نشان ملی مهارت آموزی با مشارکت اتاق بازرگانی نیز به شکل پایلوت در قزوین دنبال و پیگیری می شود.

وی در ادامه از ارایه آموزش های مهارتی به ۱۴ هزار نفر در استان قزوین طی سال جاری خبر داد و با بیان اینکه آموزش های ارایه شده شامل مراکز دولتی و خصوصی بوده است ، افزود: هفت هزار و ۲۰۰ نفر از آموزش دیدگان زن و ۶ هزار و ۸۰۰ نفر مرد بوده است.

وی اظهار داشت: تربیت نیروی متخصص و ماهر در قالب دوره های فنی و حرفه ای در مراکز ثابت یا دولتی، جوارکارگاهی، روستایی و سکونتگاه های غیر رسمی،دانشگاهی و صنایع و زندان و پادگان ها دنبال شده است.

وی در ادامه با تاکید بر تقویت بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی مورد نیاز جامعه،گفت: تعهد عملکرد آموزشگاه های خصوصی استان قزوین ۳۸ درصد بوده که رضایت بخش نیست و نشان می دهد در حوزه آموزشگاه های خصوصی نیازمند کار بیشتر هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها