ارزش مهارت در کشور هنوز ناشناخته باقی مانده است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: ارزش و اهمیت مهارت و نقش آن در توسعه کشور و استان هنوز ناشناخته باقی مانده است.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در نشست شورای مهارت استان قزوین افزود: زمانی می توانیم به توسعه مطلوب و قابل قبول دست پیدا کنیم که نظام آموزش مهارتی خود را ساماندهی کنیم و ارزش مهارت را به عنوان یک اصل انکارناپذیر مورد توجه قرار دهیم.

این مسوول با بیان اینکه در کشور برخی اقدامات نادرست بوده و به ضعف مهارت منجر شده است، افزود: مثلا دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد کردیم و در همین دانشگاه دوره های ارشد و دکترا تعریف کردیم و دوباره وارد فاز آموزش های تئوری شدیم.

وی با تاکید بر تغییر نگرش آموزشی در آموزش و پرورش،گفت: باید آموزش های خود را در مدارس به سمتی ببریم که دانش آموزان با خلاقیت و نوآوری و کارآفرینی آشنا بشوند.

استاندار قزوین با اشاره به اهمیت پرورش نیروهای ماهر و متخصص در رشد پیشرفت کشورها، اظهار داشت: کشورهایی که امروز در زمینه فناوری و توسعه پیش رو هستند، مهارت را در راس امور خود قرار داده اند و نظام های آموزشی آنها در خدمت مهارت آموزی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه با وجود پیشرفت های علمی ثبت شده در کشور در بخش آموزش های مهارتی به اهداف مورد نظر دست پیدا نکرده ایم،افزود: متاسفانه توجهی به هزینه کرد در بخش تربیت نیروی انسانی و ماهر نداریم.

وی، مهم ترین چالش پیش روی بخش خصوصی را ضعف مهارت دانست و گفت: بخش خصوصی باید به این درک و واقعیت واقف شود که هزینه و سرمایه گذاری در مهارت ضروری است و این مهم می تواند برای بنگاه های اقتصادی ارزش افزوده ایجاد کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =