وزیر علوم:  از هدفمند کردن پژوهش دانشگاه‌ها در سطح کلان ملی حمایت شود

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هدفمند کردن پژوهش ها و حرکت به سمت حل مشکلات جامعه در کنار توجه به علم ماموریت دانشگاه ها است که نیاز است در سطح کلان ملی از آنها حمایت شود.

منصور غلامی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از طرح های پژوهشی و ورزشی دانشگاه علامه طباطبایی، افزود: در آموزش عالی این افتخار را داریم که همگام با انقلاب اسلامی دانشگاه ها تمام نیازهای جامعه را در حوزه آموزش تامین کرده اند. 

وی ادامه داد: امروز جزو کشورهای صاحب موقعیت و مرتبه در حوزه پژوهش های علمی هستیم و در رتبه بندی های مختلف بین الملی جایگاه خوبی داریم. چهره اساتید کشور در سطح جهانی شناخته شده است و در میان برترین ها قرار دارند که از دستاوردهای ۴۲ساله انقلاب است.

وزیر علوم تصریح کرد: هم اکنون نیز رویکرد دانشگاه ها به سمت جامعه محوری است. نیاز است دانشگاه ها تاثیر خود را در مسائل جامعه داشته باشند دانشگاه ها در این زمینه ‌آثار خود را در جامعه نشان داده اند.

وی ادامه داد: نیاز است دانشگاه ها برای خود ماموریت تعریف کنند و در هر نقطه از کشور نقشی داشته باشند. پارک های علم و فناوری و مراکز رشد این موضوع را نشان می دهند. این آغاز خوبی است که با شتاب زیادی پیش می رود.

آیین افتتاح ۴ پژوهشکده و یک مرکز تندرستی در دانشگاه علامه طباطبایی امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =