خیر اردبیلی پنج میلیارد ریال برای احداث رصدخانه اردبیل هدیه داد

اردبیل - ایرنا - دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر اردبیلی پنج میلیارد ریال برای احداث رصدخانه دانشگاه محقق اردبیلی کمک کرد.

به گزارش ایرنا ، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی روز یکشنبه گفت: این دانشگاه نیز پنج میلیارد ریال اعتبار برای احداث رصدخانه تامین خواهد کرد.

دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز اول این رصدخانه به‌زودی آغاز می‌شود، ادامه داد: سال ۱۳۸۵ برای ایجاد رصدخانه در استان اردبیل صحبت‌هایی شد که در آن زمان برای ایجاد این رصدخانه اعلام آمادگی کردیم و حتی تلسکوپ هم آن زمان خریداری شد اما با تغییر مدیریت احداث رصدخانه به تاخیر افتاد.

وی ادامه داد: احداث رصدخانه و مکان‌یابی آن دارای حساسیت‌هایی است به همین دلیل از پژوهشگران این حوزه برای مکان‌یابی دعوت کردیم و محل احداث رصدخانه مکان‌یابی شده است و حتی طراحی آن انجام شده و به‌زودی عملیات اجرایی آغاز می‌شود.

حبیبی اظهارکرد: دکتر محمدزاده از مدیران جهادی و کارآفرین کشوری بوده و عضو هیات امنای دانشگاه محقق اردبیلی هم هست.

وی با بیان اینکه دکتر محمدزاده با این کار با خدا معامله کرد، افزود: جای رصدخانه در استان اردبیل خالی بود و احداث این رصدخانه صدقه جاریه برای دکتر محمدزاده است.

دکتر عبدالحسین محمدزاده خیر اردبیلی هم گفت: احداث رصدخانه قدم کوچکی در راه کمک به پژوهشگران و محققان این حوزه است.

وی ابراز امیدواری کرد که این رصدخانه در حوزه آموزش و پژوهش استان موثر واقع شود.

در ۱۶ ماه اخیر، با تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه و همت خیر نیک‌اندیش و همکاران دانشگاهی، اولین خوابگاه متاهلی خیرساز احداث شده و در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید و خوابگاه خیرساز دوم در حال اجرای مناقصه و شروع عملیات ساختمانی است و مساعدت‌های مالی قابل توجهی از دانشجویان کم‌بضاعت و نیز تامین اجاره منزل دانشجویان متاهل در این مدت صورت گرفته است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =