فرماندار خرم‌آباد: میوه شب عید به موقع تامین شود

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم‌آباد گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز پایان سال به ویژه میوه موردنیاز مردم برای شب عید باید به موقع تامین و توزیع شود.

به گزارش ایرنا، جعفر طولابی روز یکشنبه در ستاد تنظیم بازار و ستاد شهرستانی کرونا افزود: تهیه و تامین کالاهای اساسی، ذخیره و توزیع به موقع این کالا برای دسترسی آسان مردم به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار دارد و دستگاه های متولی برای پیش بینی ذخیره سازی و عرضه به موقع در سطح مناطق شهری و روستایی تمهیدات لازم را اندیشیده اند.

وی با بیان اینکه برای تامین نهاده های دامی مورد نیاز مرغداری ها و دامداری ها نیز برنامه‌ریزی شده است تصریح کرد: برای نظارت بهتر بر کالاهای اساسی و میوه شب عید نیز اجرای طرح ویژه نظارتی ایام نوروز نیز باید تا پایان تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ ادامه داشته باشد.

طولابی گفت: همچنین مقدمات راه اندازی بازارچه های موقت از طریق شهرداری فراهم شده است و این بازارچه ها به بخش خصوصی واگذار می شود که باید رعایت پروتکل های بهداشتی در چیدمان غرفه ها در اولویت باشد.

وی با بیان اینکه سیستم نظارتی باید برای کنترل قیمت ها برنامه ریزی جدی داشته باشد تصریح کرد: برای تامین میوه مورد نیاز شب عید و تعطیلات نوروزی، سازمان های تعاون روستایی و جهاد کشاورزی به عنوان متولیان امر به گونه‌ای عمل کنند تا میوه به موقع در اختیار مردم قرار گیرد و از تشکیل صف‌های طولانی توزیع کالا در شرایط شیوع کرونا پیشگیری شود.

خروج مرغ زنده از خرم آباد ممنوع است

طولابی همچنین درباره توزیع گوشت مرغ در خرم آباد نیز گفت: کمبود مرغ به دلایلی در شهرستان وجود دارد به همین منظور در ستاد تنظیم بازار لرستان به گونه‌ای تصمیم گیری شده است که از مرحله جوجه ریزی تا توزیع، نظارت شود تا روزهای پایانی سال دچار نوسان قیمت و مشکل در عرضه نباشیم.

فرماندار خرم آباد ادامه داد: فروش و خروج مرغ زنده توسط مرغداران به خارج از شهرستان ممنوع است که مسئولان  نظارتی باید به این موضوع هم توجه ویژه داشته باشند.

فعالیت بازار روز در مکان های روباز

طولابی به موضوع کرونا نیز اشاره کرد و گفت: برای ساماندهی دستفروشان و بازار روز در شهرها مصوبه ای از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ و مقرر شده است فعالیت بازار روز متناسب با شرایط کرونا باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت دستفروشان تنها در شرایط زرد و آبی شیوع کرونا مجاز است ادامه داد: اکنون که در شرایط زرد قرار داریم باید این گروه ها در مکان های روباز ساماندهی شوند که زیرساخت های اولیه برای فعالیت در بازارچه های روباز نیاز است.

فرماندار خرم‌آباد درخصوص فعالیت تالارهای پذیرایی در شرایط زرد کرونایی نیز گفت: صاحبان تالارهای پذیرایی نیز باید با ظرفیت یک سوم فعالیت داشته باشند و چنانچه تخلفی از آنها مشاهده شود فعالیت آنها ممنوع  خواهد شد.

طولابی اضافه کرد: در شرایط زرد شیوع کرونا، فعالیت گروه شغلی چهارم مانند شهربازی ها، باغ وحش ها و مراکز تفریحی مانند استخرهای شنا، ورزش های پربرخورد و باشگاههای ورزشی ممنوع است.

وی با تاکید بر کنترل مراسم عروسی و عزاداری گفت: باید علاوه بر انسداد محورهای ورودی به آرامستان، خودروهایی که در این تجمعات حضور دارند، جریمه شوند تا از تجمع دوباره آنها جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها