صدور اسناد تگ برگی برای ۵۰ هکتار از اراضی ملی شمال تهران

تهران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات اعلام کرد: در راستای اجرای طرح جامع کاداستر، تاکنون برای ۵۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان اسناد تک برگ کاداستری صادر شده است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حسن شکری روز یکشنبه با بیان این مطلب افزود: علاوه بر این میزان اسناد تک برگ صادر شده، حدود ۳۰ هزار هکتار دیگر از عرصه های ملی شهرستان شمیرانات زیر پوشش اجرای طرح کاداستر قرار گرفته و مراحل اصلاح هندسی و تأیید در کمیته فنی ممیزی انجام شده و در آستانه صدور اسناد تک برگ می باشد.

وی ادامه داد: از آنجائی که اراضی ملی شهرستان شمیرانات از ارزش و حساسیت خاصی برخوردار است، بر همین اساس با اجرای طرح کاداستر تخریب و تصرف به این اراضی به شدت کاهش یافته و از تخلفات افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری خواهد شد.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات خاطرنشان کرد: با تعامل، همکاری و عزمی که فی مابین منابع طبیعی و واحدهای ثبتی وجود دارد امیدواریم هرچه سریعتر تمامی عرصه های ملی این شهرستان زیر پوشش طرح کاداستر قرار گرفته و اسناد تک برگ برای کل اراضی ملی و منابع طبیعی صادر شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان شمیرانات در شمال پایتخت قرار دارد که این شهرستان دارای ۱۴۰ هزار هکتار اراضی ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها