رودبار پایلوتِ فعالیت‌ها و رویدادهای فضای مجازی جنوب کرمان شد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از انتخاب شهرستان رودبار جنوب به عنوان پایلوتِ فعالیت‌ها و رویدادهای فضای مجازی در این منطقه خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین اسحاقی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان به میزبانی شهرستان رودبار جنوب، به اقدامات ستاد توسعه پایدار شرق و غرب کشور ویژه مناطق مرزی اشاره کرد و افزود: جنوب کرمان به دلیل هم مرزی با سیستان و بلوچستان به عضویت این ستاد درآمده است.

وی با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس کارگروه فرهنگی ستاد توسعه پایدار شرق و غرب کشور است، افزود: در نشست های متعددی از این ستاد شرکت و گزارش های متعددی از منطقه جنوب کرمان به ستاد ارایه شد. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان دستاورد اصلی ستاد توسعه پایدار شرق و غرب کشور را در حوزه جازموریان در شهرستان رودبار و قلعه گنج منطقه جنوب کرمان اعلام کرد.

اسحاقی به ظرفیت هنری شهرستان رودبار جنوب نیز اشاره کرد و راه یابی تئاتر این شهرستان به جشنواره فجر را یکی از ظرفیت بزرگ هنری این منطقه برشمرد.

وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت هنری به بخش تئاتر این شهرستان توجه ویژه ای می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان به فعالیت پژوهشی این اداره کل اشاره کرد و از اجرای سه طرح پژوهشی شاخص طی سه سال گذشته در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

اسحاقی از تهیه سند توسعه فرهنگ و هنر جنوب کرمان خبر داد و این سند را ریل گذاری برای فعالیت های کوتاه مدت و بلند مدت منطقه دانست.

وی به فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد جنوب کرمان اشاره کرد و تعداد کانون‌های این منطقه را ۵۰۰ واحد برشمرد و گفت: بیشتر این کانون‌ها در حال فعالیت هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان اظهار داشت: وزارت ارشاد به طور جدی در زمینه بازی‌های رایانه‌ای ورود کرده است از این رو خانواده‌ها هم نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای کنند.

وی یکی از اقدامات شاخص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را حمایت از هنرمندان دانست و بر نقش مهم هنر و هنرمندان در مسایل اجتماعی فرهنگی و مذهبی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: دکتر روحانی رئیس جمهوری توجه ویژه ای به جامعه  هنرمندان داشته از این رو حمایت مالی هنرمندان در دستور کار قرار گرفت. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از اهدای هنر کارت با حمایت های دولت تدبیر و امید در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جامعه هنر خبر داد.

وی با بیان اینکه هنر کارت به هنرمندان فعال هویت داد، گفت: هنرمندان آثار خود را در سامانه هنرمندان بارگزاری می کنند از این رو هنرمندان واقعی مشخص شدند.

نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان با حضور اعضای این شورا به میزبانی رودبار جنوب در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد.

در پایان نشست به هنرمندان شهرستان رودبار جنوب هنر کارت اهدا شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =