بیش از ۷ میلیون نفر از محافل انس با قرآن کریم در شبکه شاد بازدید کردند

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش پرورش از بازدید بیش از ۷ میلیون نفر از محافل مجازی انس با قرآن کریم در بستر شبکه شاد به مناسبت ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده در خصوص برگزاری محافل انس با قرآن کریم در بستر شبکه آموزشی شاد و همزمان با ایام الله دهه فجر افزود: امسال با توجه به تمام محدودیت هایی که زیست بوم جدید پس از شیوع ویروس کرونا پیش روی دنیا و کشور گذاشت و شرایط برای فعالیت های حضوری با محدودیت هایی همراه شد، به لطف خداوند سبحان  پس از راه اندازی شبکه شاد این تهدید تبدیل به فرصت شد.

وی ادامه داد: نه تنها کارهای پرورشی و فرهنگی به ویژه در حوزه قرآن، عترت و نماز تعطیل نشد، بلکه با راه اندازی پایگاه های تخصصی 17گانه قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز  و تلاش های شبانه روزی همه همکاران موفق شدیم گام های موثری در راستای تحقق ساحت تربیتی اعتقادی، عبادی و اخلاقی مندرج در سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش برداریم.

مسیب زاده تاکید کرد: بر اساس اعلام دبیرخانه کشوری پایگاه مجازی محافل انس با  قرآن کریم مستقر در اداره ‌کل‌ آموزش‌ و پرورش‌ استان‌ مرکزی، امسال همزمان با ایام الله دهه فجر و به مناسبت بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ۱۱ محفل انس با قرآن کریم در سطح ملی با میزبانی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های اصفهان، کرمانشاه، شهرستان‌های تهران، خراسان رضوی، فارس، سمنان، مرکزی، زنجان، گیلان، کردستان و خراسان شمالی در بستر کانال تخصصی محافل انس با قرآن کریم در شبکه آموزشی شاد برگزار شد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش پرورش تصریح کرد: از این ۱۱ محفل انس با قرآن کریم که مدت ۴۳۴ دقیقه بود، حدود ۱۰۸ هزار و ۶۰۰ نفر به صورت زنده (لایو) و در مجموع ۷ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر بازدید کردند که این رقم بسیار ارزشمندی برای استماع محافل انس با قرآن کریم در کشور است. 

وی افزود: این محافل انس با قرآن کریم با حضور نفرات برگزیده دانش آموزان و فرهنگیان کشوری و بین المللی در استان‌ها برگزار شد و همچنان با قدرت و قوت در ایام ماه رجب و شعبان که مزین به ایام شادی و سرور و عبادت و بندگی مسلمانان  است، ادامه پیدا  می کند.

به گزارش ایرنا، معاونت فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش پس از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی از ابتدای اسفند ماه سال ۹۸ تمامی فعالیت‌های خود اعم از برگزاری جشنواره و مسابقات و دوره های آموزشی را در بستر فضای مجازی بویژه شبکه شاد ادامه داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha