ائمه جمعه الزامات مطالبه‌گری را در جامعه تبیین کنند

ارومیه- ایرنا-  نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: ائمه جمعه مسائل جوان‌گرایی، مطالبه گری و آتش به اختیار بودن را در جامعه تبیین و برای تعیین این مصادیق در بین‌ مردم بیشتر تلاش کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز یکشنبه در نشست فصلی ائمه جمعه آذربایجان‌غربی به تعیین درست مصادیق مطالبه گری در بین ‌مردم نیز تاکید کرد و افزود: تریبون نمازجمعه بهترین فرصت برای تبیین درست منویات مقام معظم رهبری است و انتظار می‌رود مصادیق و شیوه‌های صحیح مطالبه گری در جامعه به خوبی تبیین شود.

وی ادامه داد: حرکت جهادی و اقدام جدی در همه امور توسط ائمه جمعه و پرهیز از عافیت طلبی و تنبلی می‌تواند الگوی مسوولان و مردم برای ارتقای پیشرفت استان باشد.

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: یکی از رسالت‌های اصلی ائمه جمعه پیگیری منویات و مطالبات مقام معظم رهبری است و باید در کنار مطالبات شهرستانی و استانی توسط ائمه جمعه استان به خوبی تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا، مراسم دینی و اقامه نماز جمعه و جماعات تحت الشعاع قرار گرفته بود که با بهبود شرایط شاهد اقامه نماز جمعه و جماعات بودیم که این مراسم باید با رعایت دستوالعمل های بهداشتی ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: نباید به خاطر مسائل جزئی و مشکلات سهل، مراسم دینی تعطیل شود و نباید برگزارنشدن نمازهای جمعه و جماعات در بین مردم به عادت تبدیل شود.

به گزارش ایرنا در ادامه این مراسم حاضران به بیان نظرات و پیشنهادت خود در خصوص هر چه بهتر برگزار شدن نمازهای جمعه و جماعت پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =