۸۱۴ دستگاه خودرو از مبادی ورودی‌ مشهد برگشت داده شدند

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان ‌رضوی گفت: ۸۱۴ دستگاه خودرو با پلاک غیربومی ظرف ۲۴ ساعت اخیر در چارچوب اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی توسط پلیس از مبادی ورودی کلانشهر مشهد برگردانده شدند.

سرهنگ حسین میش‌مست روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین طی این مدت رانندگان ۳۶۵ دستگاه خودرو متخلف بخاطر نادیده گرفتن محدودیتهای قانونی کرونایی هریک با جریمه پنج میلیون ریالی اعمال قانون شدند.
وی ادامه داد: همچنین پلیس در اجرای طرح ممنوعیت ورود خودروهای غیربومی با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ظرف ۲۴ ساعت اخیر برای رانندگان ۵۶۹ دستگاه خودرو پیامک تذکر ارسال کرد.
رییس پلیس راه خراسان‌ رضوی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا به سوانح رانندگی نیز اشاره و بیان کرد: هشت فقره تصادف جرحی با ۱۲ مجروح در طول ۲۴ ساعت اخیر در مسیر جاده‌های برون‌شهری این استان رخ داد.

وی گفت: سه فقره تصادف خسارتی نیز ظرف همین مدت در مسیرهای جاده‌ای خراسان رضوی ثبت شد.

طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از نظر شیوع کرونا همزمان با محدودیتهای سراسری، از اول آذر تا ۱۳ دی ماه امسال در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی اجرا شد و با آبی شدن وضعیت مشهد از ١٣ دی متوقف شد.
این طرح دوباره از ۱۸ بهمن ماه جاری با زرد شدن وضعیت مشهد در حال اجرا است.
استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی با گستره‌ای معادل هفت درصد مساحت کشور ۲۰ هزار و ۵۷۵ کیلومتر جاده دارد که شش هزار و ۴۲۳ کیلومتر آن بین‌شهری و ۱۴ هزار و ۱۵۲ کیلومتر آن راه روستایی است. 

بر اساس آخرین تحلیلهای آماری اعلام وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ۹ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس همه‌گیر قرار دارند.

تاکنون یک میلیون و ۵۱۰ هزار و ۸۷۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۸ هزار و ۸۸۳ نفر را در کشورمان گرفته است. یک میلیون ۲۹۱ هزار و ۷۲۶ نفر از هموطنان مبتلایان به ویروس کرونا نیز تاکنون در سطح کشور بهبود یافته‌اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha