تزریق واکسن کرونا در شهرهای جنوبی خراسان رضوی نیز آغاز شد

گناباد- ایرنا- تزریق واکسن کرونا روز یکشنبه در شهرهای گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی نیز آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: با ورود محموله واکسن روسی "اسپوتنیک" به کشور، نخستین سهمیه این دانشگاه برای ۱۵ نفر دریافت و تزریق آن آغاز شد.

دکتر جواد باذلی افزود: در این مرحله تعدادی از پزشکان، کارکنان و پرستاران بیمارستان علامه بهلول گنابادی که در زمینه درمان بیماران کرونایی فعالیت دارند و در معرض خطر مستقیم این ویروس هستند، واکسینه شدند.

وی ادامه داد: با دریافت سهمیه های بعدی واکسن، گروههای بیشتر و به تدریج همه آحاد جامعه علیه ویروس کرونا واکسینه خواهند شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گناباد گفت: واکسیناسیون کرونا به منزله رفع خطر این ویروس نیست و کاهش شیوع آن مستلزم رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، پرهیز از حضور غیرضروری در معابر عمومی و خودداری از شرکت در اجتماعات از سوی آحاد مردم است.

سه بخش با گنجایش ۱۷۰ تخت و یک بخش مراقبت‌ ویژه در بیمارستان علامه بهلول گنابادی برای درمان  بیماران مبتلا به کووید ۱۹ فعال است.

بیمارستان دوم تخصصی درمان بیماران کرونایی در گناباد نیز با ظرفیت ۶۰ تخت طی دهه فجر در شهر بیدخت این شهرستان به بهره برداری رسید.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها