متخلفان عرضه مرغ در اردبیل با برخورد قانونی روبه‌رو می‌شوند

اردبیل- ایرنا- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به ابلاغ مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار مبنی بر عرضه مرغ با قیمت ۲۰۴ هزار ریال، از برخورد قانونی با متخلفان در این زمینه خبر داد.

به گزارش ایرنا، یوسف شهباززاده روز یکشنبه  گفت: گروهی متشکل از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اداره‌کل تعزیرات حکومتی و جهاد کشاورزی به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان و جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت مرغ به صورت مستمر از مرغداری‌ها، توزیع‌کنندگان و عمده‌فروشان بازرسی بعمل می‌آورند تا با متخلفان برخورد قانونی صورت ‌گیرد.

وی با اشاره به رعایت نشدن قیمت مصوب از سوی برخی واحدها در استان اردبیل، افزود: هنگامی که ستاد تنظیم بازار قیمتی را اعلام کرد، لازم الاجراست و چنانچه قیمت مرغ افزایش یابد، علاوه بر نظارت باید علت افزایش از سوی سازمان جهاد کشارزی و سامانه بازارگاه پیگیری شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اینکه تامین مرغ تا مراکز عمده‌فروشی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است، بیان کرد: بازرسان جهاد کشاورزی استان باید بر سطح تولید و واقعی کردن قیمت عرضه مرغ زنده نظارت کنند تا ابتدا بحث تامین مرغ اتفاق بیافتد و در مرحله بعدی بازرسان سازمان صمت بتوانند بر اجرای قیمت‌های مصوب نظارت بهینه را داشته باشند.

وی در ادامه بازرسی ۴۰۵ واحد صنفی مرغ‌فروشی در سطح شهرستان اردبیل و تکمیل برگ گزارش بازرسی به تعداد ۸۱ پرونده با ارزش ۱۰ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال در سه ماهه سال‌جاری را یادآور شد و اضافه کرد: پرونده این واحدهای صنفی عرضه‌کننده مرغ گرم به دلیل گران‌فروشی و درج نکردن قیمت برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

با وجود مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر عرضه گوشت مرغ با قیمت ۲۰۴ هزار ریال، در عمل این سقف در روزهای گذشته رعایت نشده و قیمت در برخی واحدهای توزیع‌کننده در اردبیل تا ۲۴۵ هزار ریال نیز رسیده است.

بیش از ۴۲ هزار واحد صنفی مجاز دارای پروانه کسب در بخش کسب و کار استان اردبیل فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =