توهین به جایگاه رئیس جمهوری غیر قابل قبول است

ساری - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان مازندران با تقبیح شعار دادن علیه رییس جمهوری گفت : توهین به جایگاه و شخصیت رئیس جمهوری در نظام اسلامی غیر قابل قبول است.

حجت اسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز یکشنبه در حاشیه گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : نباید اجاره داد تا توهین و هنجارشکنی  در جامعه شکل بگیرد .

وی با تاکید بر این که به هیچ عنوان هنجار شکنی درست نیست چرا که ادبیات خوش ، توصیه دین اسلام و محور پیام پیامبران الهی بوده است ، تاکید کرد : مقام معظم رهبری نیز همواره بر لزوم رعایت اخلاق و موازین اسلامی گفتاری و رفتاری در جامعه  تاکید می کنند.

امام جمعه شهرستان ساری اظهار داشت : همه باید  موازین درست اخلاقی را رعایت کنیم و توجه و احترام به جایگاه ها و شخصیت های نظام بویژه افرادی که منتخب مردم هستند ، یک امر ضروری و عمومی است.

وی افزود : حرمت افراد مسئول در نظام جمهوری اسلامی همواره باید حفظ شود و حرمت شکنی اصلا درست نیست.

به گزارش ایرنا ، ‌در جریان راهپیمایی موتوری و ماشینی ۲۲ بهمن امسال،‌ تعدادی از موتورسواران در شهر اصفهان به رئیس‌جمهوری توهین کردند که این موضوع واکنش گسترده‌ای را ایجاد کرد.  

به دنبال اعتراضات گسترده به این حرکات ناشایست ، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان دستور شناسایی عاملان و محرکان توهین به رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت بیست و دوم بهمن امسال در این شهر را صادر کرد.

برپایه اعلام دادگستری کل استان اصفهان، علی اصفهانی با تاکید بر صیانت از جایگاه ارکان حاکمیتی نظام و با مذموم دانستن تلاش برخی در القای تفرقه در کشور گفت: دستور شناسایی مرتکبان و محرکان شعارهای هنجار شکنانه و توهین به رییس جمهوری برای مراجع امنیتی صادر شد.

دادستان اصفهان گفت که دستگاه قضایی صرفنظر از مسائل جناحی، پاسداری از قانون، حرمت و صیانت از شخصیت حقوقی و حقیقی افراد را مقدم بر هر نظری می داند و با قانون شکنان برخورد قاطعانه خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =