دولت برای ۲۷۰۰ خانواده محروم در گلستان خانه ساخت

گرگان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت که از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۷۰۰ خانه مقاوم برای محرومان این استان از محل اعتبارات تخصیصی دولت در قالب تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض ساخته شد.

سید محمد حسینی امروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بنیاد مسکن گلستان به نمایندگی از دولت متعهد به ساخت ۳۰۰ خانه دیگر برای اقشار کم درآمد استان است که هم اکنون عملیات اجرایی آن در سفت کاری است و طبق برنامه ۲۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ همزمان با گرامیداشت سالروز حساب ۱۰۰ امام و سالروز تاسیس این نهاد آماده تحویل و بهره برداری خواهد بود.

به گفته وی تاکنون ۵۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله به خانواده‌های واجد شرایط در گلستان پرداخت شد تا خانه سازی رونق گیرد.

حسینی بیان داشت: همچنین بنیاد مسکن گلستان در سال جاری جشن پایان بازسازی هفت هزار و ۴۲۳ خانه برای سیل زدگان را در ۷۴۷ روستای استان برگزار کرد.

وی گفت: با حمایت دولت دو هزار و ۵۰۰ خانه در گلستان نیز نوسازی شد و ۱۰۴ خانه ویژه جوانان روستایی در دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =