طرح شفافیت ‌آرای نمایندگان این هفته بررسی می‌شود

تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: طرح شفافیت‌ آرای نمایندگان در دستور کار هفته جاری مجلس قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدجواد نیک بین» روز یکشنبه و در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند ۴ ماده ۲۲  آیین نامه داخلی مجلس بر ضرورت شفافیت آراء نمایندگان تاکید کرد و گفت: امروز از زمانی که مواد مختلف طرح جهش تولید و تامین مسکن بررسی می‌شد، آرای نمایندگان را یاداشت کردم که مشخص شد در هر رای گیری حدود ۵۰ نماینده به رغم حضور در صحن علنی در رای گیری شرکت نمی‌کنند.

نماینده مردم کاشمر با تأکید بر اینکه بهتر است موضوع طرح شفافیت آرای نمایندگان بار دیگر در دستور کار قرار بگیرد، گفت: مقصود از شفافیت فقط در قانونگذاری نیست بلکه باید در همه بخش‌های کشور و برای همه نهادهای دولتی علاوه بر مجلس هم این شفافیت لحاظ شود.

 قالیباف در پاسخ به این تذکر با تأکید بر اینکه موضوع شفافیت مورد توجه مجلس است، گفت: پیش از این طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار قرار گرفت که از آنجا که این طرح نیازمند دو سوم آرای نمایندگان بود، فقط ۳ رأی کم آورد و تصویب نشد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده ۱۳۰ آیین‌نامه داخلی مجلس که می‌توان یک طرح را زودتر از ۶ ماه رسیدگی کرد. بیش از ۵۰ امضا برای بررسی دوباره این طرح جمع‌آوری شده که بر این اساس طرح شفافیت آرای نمایندگان می‌تواند در دستور کار هفته جاری قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha