اختصاص اعتبار برای افزایش ایمنی فضاهای پرورشی و ورزشی روی میز دولت

تهران- ایرنا- پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اختصاص مبلغی از حساب ذخیره ارزی برای افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی به دولت ارائه شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، وزارت آموزش و پرورش در تازه‌ترین پیشنهاد خود و در راستای اجرایی شدن بند «ث» ماده (۶۳) قانون برنامه ششم توسعه، خواستار اختصاص مبلغی از حساب ذخیره ارزی برای افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی شده است.

به موجب بند «ث» ماده (۶۳) قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است به منظور افزایش ایمنی و مقاوم‌سازی مدارس و فضاهای پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش معادل ریالی مبلغ سه میلیارد دلار در طول اجرای قانون برنامه از محل حساب ذخیره ارزی پس از کسر سهم صندوق توسعه ملی با اولویت‌های پروژه‌های نیمه تمام آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش اختصاص دهد.

بر همین اساس و با توجه به مطالبه جامعه مدنی بر تأمین فضاهای آموزشی ایمن برای دانش‌آموزان کشور و نیز با عنایت به بند «ج» ماده (۶) آیین نامه اجرایی ماده (۱۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد اختصاص سهم اعتبار پیش‌بینی شده در قوانین مذکور برای ایمن‌سازی فضاهای آموزشی و پرورشی را برای سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

پیشنهاد فوق هم‌اکنون مراحل بررسی و تصویب را در کمیسیون اقتصاد دولت طی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =