بخشش ۳ اعدامی، برگزاری انتخابات خانه مطبوعات گلستان و چند خبر دیگر

گرگان - ایرنا - رهایی ۳ محکوم به قصاص از اعدام، پرداخت ۱۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به سیل زدگان، افتتاح ساختمان آتش‌نشانی بندرگز، انتخاب اعضای هیات موسس خانه مطبوعات، افتتاح سالن پرورش مرغ تخم‌گذار و به دام افتادن سارق سابقه دار از جمله اخبار کوتاه امروز یکشنبه گلستان است.

رییس کل دادگستری گلستان با اعلام رهایی سه محکوم به قصاص از اعدام در پای چوبه دار که با بخشش اولیای دم صورت گرفت، گفت: نخستین محکوم به قصاص ۸ سال قبل به دنبال اختلافات خانوادگی سبب مرگ داماد خانواده شد و دومین محکوم هم جوان ۲۱ ساله‌ای است که دو سال پیش به علت ناتوانی در کنترل خشم، زندگی بهترین دوستش را گرفت.

هادی هاشمیان اظهار داشت: سومین محکوم به قصاص هم فردیست که حدود ۱۱ سال پیش در بندرترکمن وقتی که فقط ۲۰ ساله داشت در دعوای لفظی مرگ دوستش را رقم زد و از آن زمان تاکنون در زندان است.

وی  افزود: با رهایی این سه نفر تعداد محکومان به قصاص که امسال با بزرگواری اولیای دم در گلستان فرصت زندگی دوباره و جبران مافات یافتند؛ به ۲۳ نفر رسید.

**

اداره کل هواشناسی استان گلستان برای روز چهارشنبه در این استان افزایش نسبی دما، وزش باد شدید و گاهی طوفان بویژه در نواحی کوهستانی را پیش بینی کرد.

**

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی استان گلستان گفت: با حمایت دولت ۷۵ میلیارد ریال تسهیلات جبران خسارات سیل فرودین ماه ۱۳۹۸ به ۱۴۴ هنرمند و صنعتگر این استان پرداخت شد.

مریم حاجی ابراهیمی اظهار داشت: با بروز سیل پارسال در گلستان ۳۰۱ پرونده با نیاز اعتباری ۱۶۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال به‌منظور اخذ تسهیلات جبران خسارات ناشی از حوادث قهری برای هنرمندان و صنعتگران استان تشکیل شد.

**

ساختمان آتش‌نشانی بندرگز با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال با حضور فرماندار و مدیران اجرایی شهرستان با حضور خانواده مرحوم ترکجزی رییس فقید آتش‌نشانی بندرگز افتتاح و به بهره برداری رسید.

**

«زهرا سادات  کریمیان خرق»  از شهرستان گنبد کاووس در بخش بین الملل هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی از سوی هیات داوران به مرحله نهایی راه یافت.

**

سالن پرورش مرغ تخم‌گذار با زیربنای ۱۴۴ متر مربع و  با اعتبار حدود دو میلیارد و ششصد میلیون ریال و ظرفیت پرورش ۶۰۰ قطعه مرغ با هدف بهبود کیفیت امور تحقیقاتی و پژوهشی، با حضور رییس دانشگاه، اعضای هیأت رئیسه و جمعی از کارکنان دانشگاه در مزرعه آموزشی تحقیقاتی شماره یک دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان افتتاح و راه اندازی شد.

**

جانشین فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری سارق سابقه دار و اعتراف وی به ۲۲ فقره سرقت کابل برق در شهرستان آزادشهر خبر داد.

**

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان در بازدید از سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر اظهار کرد: پیش بینی می شود این طرح عمرانی با حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی و ۳۷ میلیارد ریال هزینه تا پایان امسال آماده افتتاح شود.

سد کوچک مخزنی نوده حاجیلر با وسعت ۷ هکتار و امکان ذخیره ۲۰۰ هزار متر مکعب آب قابلیت آبیاری ۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی را دارد.

**

رییس گروه رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت که با انتخاب اعضای هیات موسس خانه مطبوعات و رسانه‌های استان که در سرسرای فخرالدین اسعد گرگان برگزار شد؛ زمینه برگزاری انتخابات هیات مدیره این تشکل در آینده نزدیک فراهم شد.

طبق اعلان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان؛ دوره فعالیت هیات مدیره قبلی خانه مطبوعات گلستان بدون اینکه بتوانند اقدامات ثبتی را انجام و انتخابات را برگزار کنند؛ پایان یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =