۷۰۰مقاله درکنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران در دانشگاه سمنان پذیرش شد

سمنان- ایرنا- دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران گفت: ۸۰۰ مقاله از ایران و کشورهای خارجی به این کنگره ارسال شد که ۷۰۰ مقاله پذیرش شد.

به گزارش ایرنا، شمس‌الضحی ابوالمعالی روز یکشنبه به رسانه ها گفت: حدود ۸۰۰ مقاله از داخل و خارج از کشور به دبیرخانه بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران ارسال شد که از این تعداد ۷۰۰ مقاله پذیرش شد.

وی ادامه داد: بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران از ۲۸ بهمن تا اول اسفند ۹۹ با حضور پژوهشگران حوزه زیست شناسی از داخل و خارج از کشور به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: از ۷۰۰ مقاله پذیرش‌‍شده، حدود ۲۰۰ مقاله به صورت سخنرانی و حدود ۵۰۰ مقاله هم به صورت پوستر در مدت برگزاری این کنگره بین المللی ارائه خواهد شد.

ابوالمعالی با بیان اینکه بیست‌ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی ایران شامل چهار کنفرانس است افزود : زیست‌شناسی گیاهی، زیست‌شناسی جانوری، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی  و زیست‌شناسی محیطی و حفاظت ، محورهای این کنفرانس‌هاست.

دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران اظهار داشت : این کنگره با حضور استادان و پژوهشگران شناخته شده داخلی و بین المللی در حوزه زیست شناسی از کشورهای ایران ، انگلیس ، کانادا ، ارمنستان ،هند ، پاکستان ، بولیوی ، و اسپانیا، به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار می شود.

وی گفت : این کنگره با حضور میهمانانی از داخل و خارج از کشور به صورت حضوری و مجازی  و در راستای دستیابی به اهداف سند ششم توسعه علمی کشور و نقشه جامع علمی جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد فضای تعامل و هم‌اندیشی علمی بین پژوهشگران و دانشمندان علوم زیستی در سطح ملی و بین‌المللی و با شعار "زیست‌شناسی یکپارچه: همگرایی برای توسعه پایدار"برگزار می شود.

دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران بیان کرد : این کنگره بستری ارزشمند را فراهم می کند تا ضمن ارائه تازه‌ترین یافته‌های علمی، پژوهشی و فناورانه در زمینه‌های متنوع علوم زیستی، سلسله نشست‌های هم‌افزایی و هم‌اندیشی بین استادان، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان علوم زیستی برگزار شود.

آیین افتتاحیه بیست و یکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین المللی زیست شناسی ایران صبح روز ۲۸ بهمن با حضور محمد نبیونی رئیس هیات مدیره انجمن زیست شناسی ایران و محسن شریفی نایب رئیس این انجمن  در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha