اختصاص خوابگاه تک‌نفره؛ شرط برگزاری کلاس عملی برای دانشجویان غیربومی

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، شرط برگزاری کلاس‌های عملی برای دانشجویان غیربومی را اختصاص اتاق‌های تک نفره خوابگاهی به این دانشجویان اعلام کرد.

علی خاکی صدیق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره کلاس های عملی دانشگاه ها در ترم دوم تحصیلی، اظهار داشت: کلاس های عملی در شهرهای آبی و زرد برای دانشجویان بومی برگزار می شود و برای دانشجویان غیربومی می تواند به شرط فراهم بودن امکان اختصاص اتاق های تک نفره در خوابگاه ها به این دانشجویان، برگزار شود. 

زمان شروع ترم دوم دانشگاه‌ها مشابه سال‌های گذشته

معاون آموزشی وزیر علوم همچنین درباره شروع ترم دوم تحصیلی دانشگاه ها، گفت: زمان شروع ترم دوم دانشگاه ها هیچ تفاوتی با ترم های مشابه سال های گذشته ندارد، برخی دانشگاه ها هفته پایانی بهمن ماه ترم را شروع می کنند و تعدادی دیگر از دانشگاه ها هم ترم را آغاز کرده اند.

خاکی صدیق با بیان اینکه وزارت علوم دستورالعمل و تغییر خاصی در روند آموزش الکترونیکی دانشگاه ها برای ترم دوم ارائه نداده است، افزود: شرایط مانند گذشته است و تفاوتی با دو ترم پیش ندارد؛ آموزش های الکترونیکی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، خاکی صدیق پیش از این اعلام کرده بود که بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، کلاس‌های عملی دانشجویان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی خارج از شهرهای قرمز و نارنجی که نیاز به خوابگاه ندارند، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =