دستورالعمل خدمات فوق‌برنامه در مدارس دولتی ابلاغ  شد

تهران- ایرنا- دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات آموزشی و تربیتی فوق‌برنامه در مدارس دولتی به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل اجرایی ارائه خدمات آموزشی و تربیتی فوق‌برنامه در مدارس دولتی، در راستای اجرای فعالیت ۸-۵ بازنگری و اصلاح دستورالعمل اجرایی نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق‌برنامه، ذیل برنامه شماره ۶ بازنگری مقررات و آیین‌نامه‌ها (با تأکید بر آیین‌نامه اجرایی مدارس) با رویکرد کاهش تمرکز و افزایش اختیارات ارکان مدرسه برای برنامه‌ریزی و ارائه خدمات فرهنگی، هنری، اجتماعی، آموزشی و ورزشی تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه از زیر نظام راهبری  و مدیریت تربیتی برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.

در این دستورالعمل تاکید شده است: در راستای تحقق هدف عملیاتی ۱۶ سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تنوع بخشی در ارائه خدمات آموزشی و فرصت‌های تربیتی متناسب با مصالح جامعه، نیازها و علایق دانش آموزان در راستای شکوفایی استعدادهای آنها این دستورالعمل در مدارس ابلاغ می‌شود.

به گزارش ایرنا، براساس ماده چهار آیین نامه مذکور، خدمات آموزشی فوق برنامه شامل دروس جبرانی، تکمیلی، تقویتی، آموزشی و خدمات پرورشی شامل فعالیت‌های علمی-فرهنگی، تربیتی، هنری، ورزشی، بهداشتی و فعالیت‌های گروهی دانش‌آموزان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =