ارتقای سواد رسانه‌ای تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل می‌کند

جیرفت - ایرنا - امام جمعه رودبارجنوب جنگ امروز را جنگ فضای مجازی دانست و گفت: فضای مجازی امروزه جامعه و شریعت را درگیر کرده لذا باید همه در این جنگ با آگاهی مشارکت کنند و ارتقای سواد رسانه‌ای تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل می‌کند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس گروهی روز یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودبار جنوب افزود: همانطور که در جنگ فیزیکی برنامه ریزی می کنیم، در جنگ فضای مجازی نیز لازم و ضروری است که تدابیر لازم را بیندیشیم و به شیوه روز عمل کنیم.

وی ادامه داد: همه باید بسیج شویم و در حد توانمان فضای مسموم را مدیریت کرده و تهدید را به فرصت تبدیل کنیم.

امام جمعه رودبار جنوب گفت: مبارزه با تهدید فضای مجازی را باید از بچه ها و خانه های خودمان با امربه معروف و نهی از منکر آغاز کنیم. 

وی تصریح کرد: فضای مجازی به عنوان یک تهدید است ولی اگر این تهدید را خوب مدیریت کنیم، تبدیل به فرصت می شود.

امام جمعه رودبار جنوب در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مسائلی که امروز جوامع را به فساد می کشد، طمع دانست و گفت: باید به این موضوع توجه ویژه کنیم.

پژوهش زیربنای رفع مشکلات فرهنگی جامعه است

فرماندار رودبارجنوب گفت: فعالیت‌های پژوهشی زیربنای رفع مشکلات فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی است.

محمود قانعی افزود: حوزه پژوهشی مسائل و مشکلات را دقیق بررسی و مسیر راه را مشخص می کند.

وی خواستار تخصیص ردیف بودجه برای شورای فرهنگ عمومی رودبار جنوب شد و اظهار داشت: یک تیم پژوهشی متخصص باید در حوزه آسیب ها و مشکلات جامعه ورود پیدا کند.  

فرماندار رودبار جنوب به فضای مجازی اشاره کرد و این مهم را فرصت و تهدید دانست و ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان در حوزه رسانه و فضای مجازی برنامه ریزی لازم را برای کنترل و ساماندهی این فضا انجام دهد.

وی به حوزه فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر مسئول این نهاد به شهرستان رودبارجنوب شد.

نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب استان کرمان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و اعضای این شورا به میزبانی شهرستان رودبار جنوب برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha