فعال سیاسی: توهین به رییس‌جمهوری مورد قبول جامعه نیست

شیراز-ایرنا- فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس با بیان اینکه توهین کردن به رییس‌جمهوری یا سایر مسوولان کشور به هیچ عنوان مورد قبول جامعه نیست، گفت: قوه قضاییه و سایر سازمان‌های مسوول باید در این زمینه فعال شوند و با اینگونه اقدامات مقابله کنند.

اکبر اجرایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به توهین عده‌ای موتورسوار به رییس‌جمهوری در مراسم ۲۲ بهمن‌ماه، افزود: از مدت‌ها قبل وضعیت اخلاق سیاسی جامعه به گونه‌ای شکل گرفته که شاهد بی‌ادبی‌ها، اتهامات و توهین‌های برخی افراد حتی از تریبون‌های رسمی هستیم.
وی ادامه داد: در گذشته به ندرت شاهد چنین رفتارهای تندی بودیم اما هم اکنون این رفتارها در حال افزایش است.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه شان مسوولان کشور باید حفظ شود، گفت: اگر کسی انتقادی دارد باید به صورت رسمی و محترمانه بیان کند؛ وقتی افراد استدلال کم می‌آورند به فحاشی و توهین روی می‌آورند.
اجرایی بیان کرد: وقتی مدارک و استدلال کافی برای انتقاد وجود داشته باشد، خیلی راحت می‌توانیم حرف خود را بیان کنیم و طرف مقابل نیز دلایل خود را مطرح می‌کند.
وی ادامه داد:وقتی بی‌اخلاقی و توهین از سوی برخی افراد که داعیه‌دار انقلاب اسلامی هستند صورت می‌گیرد، برای مردم عادی جلوه بدی دارد.
دبیر انجمن اسلامی جامعه پزشکان در استان فارس گفت: بسیاری اوقات اگر افرادی که دستشان به تریبون‌های رسمی می‌رسد رویه بداخلاقی را در پیش‌ بگیرند، این رویه در جامعه نهادینه می‌شود و وضعیت اخلاقی جامعه را بدتر می‌کند.
اجرایی بیان کرد: امام راحل همواره به مسوولان رعایت اخلاق را توصیه می‌کردند؛ رهبر معظم انقلاب نیز بارها از تریبون‌های رسمی اعلام کردند مردم باید حرمت مسوولان و خدمتگزاران نظام را مراعات کنند و مسوولان نباید مورد اتهام بی‌خود قرار گیرند.
وی با بیان اینکه انتقاد کردن با تهمت زدن متفاوت است، اظهارکرد:اگر کسی انتقادی دارد می‌تواند به راحتی آن را مطرح کند اما توهین کردن به هیچ عنوان در هیچ فرهنگی مورد قبول جامعه نخواهد بود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: گاهی ممکن است فردی که مورد اتهام قرار می‌گیرد، شکایت نکند اما مدعی العموم باید به این مساله رسیدگی کند و با برخورد با آمران و عاملان توهین مانع تکرار مجدد این‌گونه رفتارهای ناپسند شود.
اجرایی افزود: اگر بنیان‌های اخلاقی جامعه فرو بریزد در همه زمینه‌ها شاهد افول اخلاقی جامعه خواهیم بود و این در طولانی مدت به ضرر همه ارکان و بخش‌های مختلف جامعه خواهد بود.
به گزارش ایرنا، در کلیپی که در فضای مجازی از راهپیمایی موتوری و خودرویی روز ۲۲ بهمن امسال در اصفهان منتشر شد در حالی که مجری مراسم تقاضای شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل می‌کند راکبان تعدادی از موتورسیکلت‌ها علیه رییس جمهوری شعار دادند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =