جهانگیری: برای مهار آتش سوزی در مرز دوغارون مضایقه نشود

تهران - ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در تماس تلفنی با استاندار خراسان رضوی گفت: از هیچ کمک و تلاشی برای اطفای حریق در مرز دوغارون مضایقه نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری روز شنبه در این تماس تلفنی بر آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی و نیروهای امدادی استان خراسان رضوی برای کمک به مهار  این آتش سوزی تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور در تماس با استاندار خراسان رضوی که در مرز دوغارون شهرستان تایباد حضور داشت، در جریان آخرین وضعیت آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه افغانستان قرار گرفت.

به دنبال حادثه انفجار چندین تانکر و خودروی حامل سوخت در گمرک اسلام قلعه افغانستان که ظهر امروز بوقوع پیوست، معاون اول رئیس جمهور تماس با محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی، بر لزوم امدادرسانی همه جانبه و بسیج نیروهای آتش‌نشانی استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «سید وحید قتالی» والی هرات افغانستان امروز شنبه به خبرنگاران اعلام کرد که آتش سوزی بزرگ در گمرک اسلام قلعه نزدیک مرز جمهوری اسلامی ایران در شهر هرات این کشور صورت گرفته است که تلاش برای مهار آن ادامه دارد.

وی گفت که تلاش ها برای مهار آتش سوزی و خارج کردن خودروها از محل ادامه دارد و تیم‌های نجات به محل حادثه اعزام شده اند.

شاهدان عینی اعلام کردند که شعله های آتش به شدت زبانه می کشد و احتمال دارد ده ها تانکر نفت‌کش طعمه حریق شده باشند. اما برخی دیگر هم گفته اند احتمال دارد که به تانکرهای نفت و گاز حمله ای صورت گرفته باشد.

والی هرات می‌گوید که در تلاش است تا از طریق حمایت هوایی آتش نشانی، با کمک کشور ایران آتش را مهار کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha