۱۰۰ میلیارد ریال برای آسفالت شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر قزوین تامین شد

قزوین - ایرنا - 🔰مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استان قزوین از تخصیص اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت معابر خاکی شهرهای این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، مصطفی صالحی روز شنبه با اعلام این خبر، افزود:در این طرح گسترده، عملیات زیرسازی و آسفالت اساسی با رعایت اصول فنی و زیرسازی‌های لازم با کیفیت مطلوب و با هدف ارتقای کیفی و بهسازی معابر شهرهای استان قزوین انجام می‌شود.
صالحی گفت: روان سازی تردد شهروندان، ارتقای کیفی، بهسازی معابر و مناسب سازی محیط و سیما و منظر شهری در این اقدام مدنظر مدیریت شهری قرار دارد. 
وی با بیان اینکه مساحت معابر خاکی شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت استان، ۵۷۴ هزار مترمربع است، تصریح کرد: اجرای نهضت آسفالت با هدف اصلاح چهره شهر، روان سازی تردد وسایل نقلیه، تأمین آرامش و آسایش شهروندان انجام شده است و تا بهسازی تمامی معابر خاکی ادامه خواهد داشت.
این مسوول گفت: تمامی معابر بهسازی شده، پس از اتمام کار به مرحله آزمایش وارد می شوند و نقص احتمالی این عملیات نیز مرتفع خواهد شد.
وی اضافه کرد: نحوه زیرسازی و جنس آسفالت از عواملی است که باعث افزایش عمر آسفالت می‌شود که در این راستا تمامی اقدامات بر اساس استانداردهای لازم صورت پذیرفته است تا بتوانیم از نظر کمی و کیفی شاهد افزایش عمر آسفالت باشیم.
مدیر کل دفتر شهری استانداری قزوین افزود: متأسفانه در برخی معابر به جهت اجرا نشدن عقب نشینی املاک به دلایل مختلف، امکان زیرسازی و آسفالت موجود ندارد بنابراین از همه شهروندان استان قزوین دعوت می‌کنیم جهت تعامل و رفع تعارضات در معابر به شهرداری کمک کنند.
وی، رضایت شهروندان را مهمترین و بزرگترین سرمایه مدیریت شهری دانست و گفت: تحقق این موضوع، اولویت اقداماتِ شهرداری است و شهرداری ها موظفند متناسب به نیاز شهروندان اقدام به تخصیص بودجه و اجرای پروژه ها کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha