۲۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84228223
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

محدودیت های جدید در عراق برای مقابله با کرونا

بغداد – ایرنا- ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق امروز از وضع مقررات جدیدی برای مقابله با شیوع کرونا از جمله مقررات منع آمد و شد شبانه به مدت دو هفته خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری عراقی (واع)، ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق امروز به ریاست «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق تشکیل جلسه داد و مقررات جدیدی را برای مقابله با شیوع کرونا وضع کرد.

یک منبع عراقی به خبرگزاری (واع) این کشور گفت: ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق مقررات تردد شبانه از ساعت هشت شب تا پنج صبح را از روز ۱۸ فوریه جاری به مدت دو هفته وضع کرد.

برپایه این گزارش، وزارت بهداشت و نیروهای امنیتی و ادارات خدماتی و فروشگاههای میوه فروشی از مقررات تردد شبانه معاف شده اند.

این منبع گفت: ستاد عالی بهداشت و سلامت ملی عراق همچنین مصوب کرد که مراکز ماساژ، سالن های زیبایی، مراکز گردشگری، مساجد و حسینیه ها به مدت دو هفته بسته شود.

به گفته این منبع، برای متخلفان جریمه مالی در نظر گرفته شده است.

این ستاد همچنین برگزاری مراسم ختم و عزاداری و مراسم عروسی در سالن های مناسبتی را ممنوع و بستن آنها از نیمه ماه جاری میلادی تا اطلاع ثانونی را اعلام کرد.

منبع یاد شده تصریح کرد که آموزش در مدارس و دانشکده های دولتی و خصوصی از ۱۸ فوریه جاری از راه دور برگزار خواهد شد.

کشور عراق نیز همانند سایر کشورها با بحران شیوع کرونا روبرو است و در برهه اخیر بر شدت مبتلایان افزوده شده است.

براساس آمار امروز وزارت بهداشت عراق، در طول ۲۴ ساعت اخیر ۲۱۹۰ مورد مبتلای جدید ثبت شده که شمار کل مبتلایان به کرونا در این کشور را به ۶۴۱ هزار و ۶۲۸ نفر رسانده است.

این آمار همچنین نشان می دهد که در طول ۲۴ ساعت اخیر ۱۱۸۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و هفت مورد مرگ و میر ناشی از کرونا گزارش شده است.

براساس آمار وزارت بهداشت عراق، ۶۰۵ هزار و ۹۸۰ نفر از مبتلایان تاکنون بهبود یافته اند و شمار کلی مرگ و میر تاکنون بالغ بر ۱۳ هزار و ۱۶۴ نفر است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha