هلال احمر خراسان رضوی آماده کمک به مصدومان اسلام قلعه افغانستان است

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: آماده امداد رسانی به مصدومان اسلام قلعه افغانستان و انتقال آنان به مراکز درمانی ایران هستیم.

غلامرضا صیادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به درخواست کمک از سوی والی هرات افغانستان برای اعزام نیروهای امداد و نجات جهت امدادرسانی به مصدومان انفجار و آتش سوزی در اسلام قلعه، آمادگی این کمک از سوی ایران و خراسان رضوی وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اعزام نیروهای آتش نشانی ایران به خاک افغانستان هم اکنون منتظر اطفای حریق در تاسیسات گمرکی اسلام قلعه هستیم تا به محض مهار آتش، نیروهای هلال احمر وارد عمل شوند.

معاون امداد هلال احمر خراسان رضوی گفت: هم اکنون پنج تیم امدادی تخصصی با تجهیزات لازم و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در گمرک دوغارون مستقر شده‌اند.

وی افزود: نیروهای هلال احمر شهرستان های  تایباد، خواف و تربت‌جام نیز در آماده باش هستند.

صیادی ادامه داد: خودرو حامل اقلام امدادی و اسکان اضطراری با ظرفیت اسکان بسیار به منطقه اعزام شده است.

خبرنگار ایرنا در تایباد حوالی ساعت ۱۳ امروز ۲۵ بهمن از شنیده شدن صدا و مشاهده دود عظیم ناشی از انفجار بزرگ در تاسیسات گمرکی اسلام‌ قلعه افغانستان در شهر تایباد واقع در ۱۸ کیلومتری مرز دوغارون خبر داد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد در حوزه صادرات، واردات، ترانزیت و رفت و آمد مسافر بین دو کشور ایران و افغانستان فعالیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha