برگزیدگان جشنواره شعر و ترانه گویشی در خانمیرزا معرفی شدند

شهرکرد- ایرنا- نخستین جشنواره منطقه‌ای شعر و ترانه گویشی با عنوان" سوزو"(سبزکوه) روز شنبه ۲۵بهمن در خانمیرزا چهارمحال و بختیاری برگزار شد و برگزیدگان معرفی و تجلیل شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت: کار برای فرهنگ و هنر هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است چرا که فرهنگ و هنر ریشه در اصالت مردمان هر منطقه دارد.

ابراهیم شریفی، رسالت فرهنگ و هنر در دوران شیوع ویروس کرونا را مهم و با اهمیت دانست و گفت: در شرایط بحران‌ کرونا اگر بتوانیم لبخندی بر لب مردم بنشانیم آن هنر است و گرنه تخریب، سیاه‌نمایی و بدزبانی هنر نیست.

وی تصریح کرد: رسالت فرهنگ و هنر ایجاد امید و نشاط در جامعه است و بی‌شک هنرمندان در این عرصه نقش مهمی برعهده دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: به زودی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان خانمیرزا مستقر شود.

به گزارش ایرنا، در بخش شعر زیر ۳۰ سال باقر ظفری از چهارمحال و بختیاری شهرستان اردل، ایمان رضایی از خوزستان شهرستان دزفول، عبدالله موسوی از خوزستان شهرستان ایذه، حسن نجفی از استان چهارمحال و بختیاری شهرستان کوهرنگ و بهنام ناصری از استان خوزستان شهرستان اندیکا به عنوان افراد برگزیده اعلام شدند.

همچنین برگزیدگان بخش شعر بالای ۳۰ سال نیز خسرو محمدی از استان چهارمحال و بختیاری منطقه بازفت، محدثه الماسی از استان خوزستان شهرستان ایذه، عباس شیخی از استان چهارمحال و بختیاری شهرستان خانمیرزا، رسول سنایی از استان کهگیلویه و بویراحمد منطقه بهمئی، مجتبی بخشایش از استان چهارمحال و بختیاری شهرستان لردگان معرفی شدند.

در بخش ترانه نیز یونس عبدالهی از خوزستان شهرستان شوشتر، صویر بختیاری از استان اصفهان، دانیال مومنی از چهارمحال و بختیاری شهرستان اردل، مهرداد ناصری از استان خوزستان شهر اهواز و محمد قنبری مرداسی از استان خوزستان شهرستان لالی برگزیده اعلام شدند.

 شناسایی و معرفی ظرفیت‌های ادبی، معرفی و بهره‌گیری از سبک زندگی، آداب و رسوم موثر و ارزشمند اصالت فرهنگی در فرهنگ بختیاری از محورهای این جشنواره بود که با موضوعات آزاد، سبک زندگی، آداب و رسوم و اصالت در فرهنگ به صورت رقابتی برگزار شد.

شهرستان خانمیرزا در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و یکی از شهرستان‌های تازه تاسیس این استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha