۷ زن شهیده و جانباز خراسان شمالی در قالب کنگره ملی تجلیل می‌شوند

بجنورد- ایرنا- پنج بانوی شهیده و ۲ جانباز استان خراسان شمالی در چهارچوب کنگره ملی بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی روز شنبه در نشست ستاد استانی کنگره تجلیل از ١٧ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده اظهار داشت: تجلیل و تکریم از خانواده شهدا به ویژه زنان شهیده و ایثارگر مایه افتخار و دلگرمی اعضای جامعه، به خصوص بانوان خواهد شد.

علی بیگزاده افزود: دلتنگی و چشم انتظاری مادران و همسران شهید، جانباز و آزاده با هیچ چیزی قابل جبران نیست و ما به عنوان مسوولان نظام وظیفه داریم که دین خود را به آنان ادا کنیم.

وی با بیان اینکه باید برگزاری کنگره ملی بزرگداشت زنان شهیده و ایثارگر را به فال نیک گرفته و در اجرای باشکوه‌ این آیین معنوی از هیچ کوششی دریغ نکرد، گفت: آماده سازی فضای شهری از سوی شهرداری و دستگاه های مهم فرهنگی، بنیاد شهید، امور بانوان، دانشگاه ها، صدا و سیما و اصحاب رسانه ضروری است و همه باید در راستای تحقق این هدف عالی رسالت خود را به درستی انجام دهند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: کنگره تجلیل از ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده به صورت ویدئوکنفراسی در سراسر کشور در روز ۱۹ اسفندماه برگزار می‌شود.

سیدعابس حسینی گفت: خانواده معظم شهدا همواره برای ما منشأ امید، استقامت و صبر بوده اند و مادران و همسران شهدا برای همه جامعه الهام بخش، الگو و نمونه‌ای از خانواده‌های صبور و مقاوم هستند.
وی با بیان اینکه زنان در دوران انقلاب و دفاع مقدس دوشادوش مردان نقش‌آفرینی کرده اند، گفت: امروز وظیفه مسوولان فرهنگی است که در راستای معرفی این زنان به عنوان الگو تلاش کنند تا دختران و زنان جامعه از آن‌ها الگوبرداری کنند.
وی افزود: تجلیل از مقام والای زنان شهید و جانباز در کنگره یاد شده فرصت مغتنمی است تا با اجرای برنامه‌های ترویجی در معرفی و تبیین سیره و منش آن‌ها تلاش شود.

خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید و ۶ هزار جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده و در دوران دفاع مقدس ۳۵ هزار رزمنده در جبهه ها داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =