۲۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84227827
۵ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی بزرگ در گمرک اسلام قلعه واقع در مرز ایران و افغانستان

کابل - ایرنا - استاندار هرات افغانستان اعلام کرد که آتش سوزی بزرگ در گمرک اسلام قلعه نزدیک مرز جمهوری اسلامی ایران در شهر هرات این کشور صورت گرفته است که تلاش برای مهار آن ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، «سیدوحید قتالی» امروز شنبه به خبرنگاران در هرات گفت که تلاش ها برای مهار آتش سوزی و خارج کردن خودروها از محل ادامه دارد و تیم‌های نجات به محل حادثه اعزام شده اند.

شاهدان عینی اعلام کردند که شعله های آتش به شدت زبانه می کشد و احتمال دارد ده ها تانکر نفت‌کش طعمه حریق شده باشد. اما برخی دیگر هم گفته اند احتمال دارد که به تانکرهای نفت و گاز حمله صورت گرفته باشد.

منابع خبری اعلام کردند، از تیم های آتش نشانی در نزدیکی مرز هرات درخواست کمک صورت خواهد گرفت تا برای مهار آتش با آتش نشانان افغان در اسلام قلعه همکاری کنند.

این در حالی است که والی هرات اعلام کرده است آتش در گمرک اسلام قلعه بدون حمایت آتش نشانی هوایی مهار نخواهد شد.

وحید قتالی والی هرات می‌گوید که در تلاش است تا از طریق حمایت هوایی آتش نشانی، با کمک کشور ایران آتش را مهار کنند.

به گزارش رسانه های افغانستان، در پی وقوع  آتش سوزی در  اسلام قلعه ستاد مدیریت بحران استان خراسان رضوی در ایران تشکیل جلسه داد.

بر پایه این گزارش، همه نیروهای خدمات‌رسان (آتش‌نشانی، ارتش و نیروهای مسلح ایران ) مستقر در مرز برای خاموش کردن آتش در حال کمک هستند.

همچنین شبکه تلویزیونی آریانا نیوز افغانستان مدعی شد که شرکت ملی برق یا برشنا می‌گوید، برق صادراتی ایران به هرات در پی آتش‌سوزی گسترده در گمرک اسلام قلعه قطع شده است.

تاکنون از تلفات احتمالی و خسارات این آتش سوزی گزارشی اعلام نشده است.

گمرک اسلام قلعه در ۱۲۰ کیلومتری مرز ایران قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha