کمبود دوربین تصادف در بلوارهای همدان را افزایش داده است

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: کمبود دوربین کنترل سرعت در بلوارهای شهر همدان سبب افزایش تخلف سرعت و تصادف به ویژه با عابران شده است.

سرهنگ فرخ جمالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: نهادهای مسوول باید نسبت به تعیین تکلیف دوربین های مورد نیاز برای بلوارها سریعتر تصمیم گیری کنند چرا که شاهد افزایش میزان سوانح در بلوارها هستیم.

وی اضافه کرد: کمبود دوربین ثبت سرعت در برخی بلوارها سبب افزایش این تخلف و به دنبال آن رشد سوانح شده است و در این میان عابران بیشتر در معرض آسیب هستند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان بیان کرد: در ۴۸ ساعت گذشته ۲ عابر که یکی هنگام عبور از عرض بلوار آیت الله نجفی و دیگری در حال پیمودن عرض بلوار امام خمینی(ره) بود بر اثر برخورد وسیله نقلیه با آنها دچار جراحت شدید شدند که وضعیت جسمی یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

سرهنگ جمالی بیان کرد: در تصادف بلوار امام خمینی(ره) شهر همدان خودروی سواری پس از برخورد با عابر پیاده از محل متواری شد این درحالیست که در صورت وجود دوربین،  علاوه بر ثبت تخلف می توان جلوی فرار رانندگان متخلف از صحنه حادثه را هم گرفت.

وی بیان کرد: بیشتر بلوارهای همدان نیازمند نصب دوربین ثبت سرعت هستند و تنها در بلوار امام خمینی (ره) سه دوربین دیگر نیاز است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان تاکید کرد: با نصب سرعتکاه به تنهایی نمی توان از تردد با سرعت غیرمجاز و بروز سانحه جلوگیری کرد بلکه دوربین ثبت تخلف هم نیاز است در غیراینصورت وجود چندین سرعتکاه در بلوار امام خمینی نباید در این بلوار سانحه ای رخ بدهد.

سرهنگ جمالی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته بیشترین میزان سوانح رانندگی درون شهری همدان به ترتیب در بلوارهای بعثت، امام خمینی(ره)، ارم، سیدجمالدین اسدآبادی و ارتش رخ داده و اغلب سوانح شب هنگام بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =