توهین به مسئولان تبعات خطرناکی برای نظام دارد

ساری - ایرنا - امام جمعه بابل با اظهار این که توهین به شخص رئیس جمهوری به عنوان منتخب مردم آن هم در مهمترین روز کشور ، اصلا قابل قبول نیست، گفت : به طور یقین چنین حرکاتی در فضای حقیقی تبعات خطرناکی برای نظام در پی دارد.

حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بد زبانی و توهین در فرهنگ اسلامی بشدت مذموم و مورد نفرت همگانی است و این که حرکت بسیار ناپسند توهین به شخصیت ها و مسئولان از فضا مجازی به فضای حقیقی کشیده شود، تبعات زیادی دارد.

وی گفت : این که  فضای  وحدت آفرین کشور در روز ۲۲ بهمن توسط عده ای آلوده به توهین شود ، پذیرفتنی نیست و تاکید می کنم باید جلوی  چنین حرکاتی در کشور گرفته شود.

امام جمعه شهرستان بابل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نشست مجازی با جمعی از مداحان اهل ‌بیت (ع)  و تاکید ایشان بر ضرورت حفظ ادب اسلامی در سخن گفتن و پرهیز از بدزبانی و بدگویی علیه یکدیگر ، اظهار داشت : به طور یقین آحاد مردم آنچه را که توسط عده ای اندک در راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان رقم خورد ناپسند می دانند و همه آن را محکوم می کنند.

به گزارش ایرنا ، ‌در جریان راهپیمایی موتوری و ماشینی ۲۲ بهمن امسال،‌ تعدادی از موتورسواران در شهر اصفهان به رئیس‌جمهوری توهین کردند که این موضوع واکنش گسترده‌ای را ایجاد کرد.  

به دنبال اعتراضات گسترده به این حرکات ناشایست ، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان دستور شناسایی عاملان و محرکان توهین به رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت بیست و دوم بهمن امسال در این شهر را صادر کرد.

برپایه اعلام دادگستری کل استان اصفهان، علی اصفهانی با تاکید بر صیانت از جایگاه ارکان حاکمیتی نظام و با مذموم دانستن تلاش برخی در القای تفرقه در کشور گفت: دستور شناسایی مرتکبان و محرکان شعارهای هنجار شکنانه و توهین به رییس جمهوری برای مراجع امنیتی صادر شد.

دادستان اصفهان گفت که دستگاه قضایی صرفنظر از مسائل جناحی، پاسداری از قانون، حرمت و صیانت از شخصیت حقوقی و حقیقی افراد را مقدم بر هر نظری می داند و با قانون شکنان برخورد قاطعانه خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =