مانور پناهگیری در زلزله ویژه خانه‌های هلال در زنجان برگزار شد

زنجان - ایرنا - مانور پناهگیری زلزله در ۱۴ خانه هلال شهری و روستایی با شعار" ایران آماده" همزمان با سراسر کشور در زنجان برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان روز شنبه در جریان این مانور گفت: مانور پناهگیری ویژه خانه های هلال جمعیت هلال احمر استان زنجان همزمان با سراسر کشور با شعار ایران آماده به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف ارتقای سطح آگاهی مردم مناطق روستایی و شهری برگزار شد.
علی طاهری افزود: مانور سراسری تمرین پناهگیری در زلزله ویژه خانه‌های هلال با هدف کاهش تلفات و خسارت های ناشی از زلزله، انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله، ارتقای فرهنگ ایمنی، افزایش آگاهی مردم و ایجاد آمادگی انجام شد.
وی اظهار داشت: آمادگی مقابله با حوادث، کاهش آسیب های جانی و مالی و خود امدادی از دیگر اهداف برگزاری مانور پناهگیری ویژه خانه های هلال در استان زنجان است.
طاهری تاکید کرد: تمرین پناهگیری و ایمنی، در مرحله پناهگیری صحیح و خروج از محل تخلیه و رفتن به فضای باز از برنامه‌های این مانور در ۱۴ خانه‌ هلال بود.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مانور تمرین پناهگیری در زلزله با حضور و نظارت مستقیم معاونت آموزش و پژوهش، امدادو نجات و امور داوطلبان با مشارکت همه اعضای خانه هلال ۱۴ روستا و شهر در شهرستان های زنجان، خدابنده، ماهنشان، ابهر، ایجرود، طارم و ابهر برگزار شد.
طاهری یادآوری کرد: در حال حاضر استان زنجان ۱۶۲ خانه هلال در مناطق شهری و روستایی این شهرستان ها دارد که در بیش از ۲ هزار نفر در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۱۱۳ خانه هلال عضو هستند.
وی اضافه کرد: عضو گیری در ۴۹ خانه هلال نیز در دست انجام است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha