۲۵ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 84227716
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره تئاتر پسامهر فسا با یاد فرهاد تنها به پایان رسید

شیراز- ایرنا- جشنواره تئاتر پسامهر شهرستان فسا که در بیستمین سالگرد برگزاری‌اش به‌صورت ملی برگزار شد با یادی از فرهاد تنها هنرمند فقید این شهرستان پس از چهار روز به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، طی چهار روز برگزاری (۲۱ تا ۲۴ بهمن ۹۹) این رویداد فرهنگی در تالار حافظ شیراز، محمود پاک‌نیت، اصغر همت، اصغر پیران، نادر شهسواری، علی‌نقی رزاقی، نوید جعفری و منوچهر محسنی از این هنرمند یاد کردند و خواستار ایجاد سالن تئاتر یا پلاتو به نام او در شهرستان فسا شدند.

فرهاد (محسن) تنها، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر شهرستان فسا که در سال ۱۳۹۸ با نمایش "ننه مده‌آ" به عنوان نماینده استان فارس در جشنواره تئاتر فجر شرکت کرد ۲۴خرداد ۹۹ بر اثر سانحه تصادف در سن ۵۳ سالگی درگذشت.

او از بازیگران نمایش ننه مده‌آ، نماینده فارس در سی‌ و هشتمین جشنواره تئاتر بین‌المللی فجر بود که در بخش مسابقه به روی صحنه رفت. نمایشی که در سی‌امین جشنواره تئاتر استانی فارس با دریافت چهار جایزه در بخش‌های نویسندگی، بازیگری مرد و کارگردانی و همچنین دریافت تندیس کانون منتقدان تئاتر فارس درخشید و نام این هنرمند را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت.

دبیر جشنواره پسامهر در حاشیه این رویداد تئاتری به ایرنا گفت: در این دوره از جشنواره به دلیل شیوع کرونا آثار به‌صورت مجازی داوری شدند و درنهایت برگزیدگان از ۳۷ نمایشی که در سه بخش بخش یادبود فرهاد تنها، مسابقه و جنبی معرفی شدند.

علی نیکومنش افزود: ۳۷ اثر یادشده به مدت دو ماه در تلویزیون‌های اینترنتی نمایش‌نت، ایران‌تئاتر و تیوال تا فروردین ۱۴۰۰ اکران خواهد شد.

وی افزود: در بیستمین دوره جشنواره پسامهر افزون بر جایزه بازیگری مرد و زن، کارگردانی و نویسنده برگزیده که واجد دریافت تندیس و ۵۰ میلیون ریال هستند، جایزه بازیگر فرهاد تنها تندیس جشنواره و ۵۰ میلیون ریال دریافت کردند.

دبیر جشنواره پسامهر با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان فسا عنوان کرد: به پاس تلاش هنرمندان تئاتر این شهرستان ضروری است به فعالیت‌های نمایشی بیشتر توجه شود و امکانات مناسبی به اهالی تئاتر فسا چه از نظر مادی و چه از نظر زیرساختی اختصاص یابد.

هیات داوران متشکل از فریبا متخصص، لیلی رشیدی و منوچهر اکبرلو برگزیدگان این رویداد را معرفی کردند.

 جایزه بازیگری زن به صورت مشترک به فاطمه معطری برای اعترافات یک سارق مادرزاد از کازرون استان فارس و  ساناز حق‌گو برای گردآفرید از فسا استان فارس رسید.

جایزه بازیگری مرد به‌صورت مشترک آلان مریوانی برای تئاتر مراحل رشد و نمو قورباغه از بوکان آذربایجان غربی و محمدمهدی بحر آسمانی برای نمایش چلفیخی از جیرفت استان کرمان رسید.

جایزه کارگردانی به صورت مشترک به آرمان خضرآقا برای مراحل رشد و نمو قورباغه از بوکان آذربایجان غربی  و آژمان بیژنی نسب برای نمایش پینو و کیو از فسا اهدا شد.

جایزه نمایشنامه‌نویسی به صورت مشترک به مهدی محمدی برای نمایش چلفیقی از جیرفت استان کرمان و نمایشنامه کیوشین از  سلمان مشیر پناهی از تهران اهدا شد.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha