۸۰ مورد تذکر پلیس به برگزارکنندگان مجالس عروسی و عزا در همدان

همدان - ایرنا- معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: ۸۰ مورد تذکر طی یک هفته گذشته به برگزار کنندگان مجالس عزا و عروسی در سطح این استان ارائه شده است.

سرهنگ «حمیدرضا سعیدزاده» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری تجمع یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کرونا است و برهمین اساس اجرای طرح ارشادی پلیس برای ارائه تذکر و اخطار به برگزار کنندگان مجالس عروسی و عزا و کارناول‌های مربوطه در استان همدان همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: همچنین از برگزار کنندگان مجالس سوگواری نیز درخواست شده تا از تشکیل هرگونه تجمع و دورهمی برای حضور بستگان متوفی پرهیز کنند چراکه در شرایط فعلی این اقدامات می تواند منجر به گسترش ویروس و افزایش تعداد مبتلایان می شود.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: البته پلیس برای پیشگیری از تجمع افراد در مراکز ارائه خدمات از جمله مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک نیز برنامه ریزی مناسب را انجام داده و حضور دراین مراکز براساس نوبت دهی اینترنتی انجام می شود.

سرهنگ سعید زاده افزود: پنج نوع خدمت در مرکز تعویض پلاک و شماره گذاری ارائه می شود که با توجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان، پلیس از ورود افراد فاقد ماسک به این مراکز جلوگیری کرده و هیچگونه خدمتی به آن ها ارائه نمی شود.

وی اضافه کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در محل های ارائه خدمت به مردم به خصوص مرازک شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو بسیار مهم و قابل توجه است چراکه هرگونه بی توجهی به این دستورالعمل ها می تواند منجر به بروز پیک چهارم همه گیری ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از آن شود.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان همدان همچنین با اشاره به اینکه طرح ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا سه بامداد همچنان در شهر همدان اجرا می شود، گفت: در شبانه روز گذشته تعدادی از مالکان خودروها به علت بی توجهی به این ممنوعیت، اعمال قانون شدند.

به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در جلسه(روز شنبه) ستاد مقابله با کرونا استان گفت که از مجموع ۱۰ شهرستان این استان، سه شهرستان «اسدآباد، فامنین و کبودرآهنگ» در وضعیت آبی و مابقی نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha