درخواست رییس جدید فدراسیون بدنسازی از رییس کمیته ملی المپیک

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از رییس کمیته ملی المپیک خواست تا کمک کند این رشته به بازی‌های آسیایی اضافه شود.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» در دومین بازید امروز (شنبه) خود به فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رفت. «عبدالمهدی نصیرزاده» رییس فدراسیون با اشاره به ورزش قهرمانی ایران در رویدادهای بین‌المللی از صالحی امیری خواست تا کمک این رشته به بازی‌های آسیایی اضافه شود.

وی خاطرنشان کرد: رئیس کنفدراسیون آسیا یک چینی است و بازی‌های آسیایی هم در چین برگزار می‌شود و اگر این امکان صورت بگیرد و رشته پرورش اندام به بازی‌های آسیایی اضافه شود، کمک خوبی به افزایش مدال‌های کاروان ایران خواهد شد.  

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، افزود: ورزش ما با وجود جامعه گسترده‌ای که دارد به تایید چند فدراسیون جهانی رسیده است و کنترل دوپینگ خوبی هم دارد اما عضو مجمع کمیته ملی المپیک نیستیم.

بدنسازی فدراسیون پرمخاطب

«سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک نیز اظهار داشت: بدنسازی، فدراسیونِ پر مخاطبی است. این فدراسیون ابتدا باید عامل نشاط باشد و در مرحله بعدی پهلوان پرور و در مرحله آخر نیز باید ورزشی پاک باشد.

وی افزود: رسانه نیز در کنار ورزش است و به نظر من باید از این ظرفیت بیشتر استفاده شود.

رییس کمیته المپیک ادامه داد: رویکرد جهانی و آسیایی نکته دیگر این فدراسیون است که باید این زمینه تقویت شود و اگر در این خصوص تلاش شود،  کسب کرسی آسان می‌شود.

صالحی‌امیری تصریح کرد: منظور ما از کسب کرسی،  کرسی اثرگذار است که فایده‌ای برای ورزش کشور داشته باشد.

وی به شرایط کرونایی اشاره کرد و بیان داشت: باید به سلامت جسم توجه شود و ما نیز در این مورد،  سلامت را برای ورزش قهرمانی تضمین کردیم و در همین راستا،  کاروان ایران در ۶ رویداد در سال ١۴٠٠ حاضر خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =