۱۸۶ دوز واکسن کرونا در لرستان تزریق شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: واکسن کرونا در تمامی بیمارستان‌های استان توزیع و تاکنون ۱۸۶ دوز آن تزریق شده است.

به گزارش ایرنا، حمید مخیری روز شنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: واکسن " اسپوتینگ ۵" برای کادر درمان شاغل در بخش مراقبت های ویژه بیماران کرونایی تزریق شده است.

وی اظهار داشت: تزریق این واکسن در خرم آباد برای ۵۶ نفر و در شهرستان های بروجرد، دورود، کوهدشت و الیگودرز به ترتیب برای ۲۵، ۱۵، ۲۰، ۱۰ و هر یک از شهرهای دلفان، پلدختر و ازنا نیز برای ۲۰ نفر از کادر درمان انجام شد. 

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: محموله دوم واکسن کرونا طی هفته جاری وارد کشور و سهمیه دوم ارسالی به استان برای مابقی کادر بهداشت و درمان تزریق خواهد شد.

مخیری عنوان کرد: تلاش می شود تا پایان سال بخشی از جمعیت عمومی شامل گروه های پرخطر مردم نیز واکسن کرونا را دریافت کنند اما در حال حاضر تزریق واکسن برای مادران باردار، مادرانی که فرزند شیرخوار دارند، جمعیت بالاتر از ۶۵ سال و کمتر از ۱۸ سال در برنامه نیست.

وی همچنین از افزایش آمار مبتلایان به کرونا طی هفته گذشته و تغییر رنگ برخی شهرستان ها خبر داد و گفت: مردم نباید از رعایت پروتکل های بهداشتی غافل شوند چرا که ویروس کرونا همچنان قربانی می گیرد.

مخیری گفت: افزایش آمار مبتلایان و تعداد بستری ها که منجر به تغییر رنگ برخی شهرستان‌های استان از آبی به زرد شده است نشان می دهد بی توجهی به پروتکل های بهداشتی طی چند هفته گذشته افزایش یافته است که  با ادامه این روند، موج چهارم شیوع بیماری با  شدت بیشتری بروز خواهد کرد.

تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به ۶۵ هزار و۱۳۲ نفر رسید وشهرستان های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، کوهدشت، پلدختر،دلفان و سلسله در وضعیت زرد و شهرستان های  دورود، ازنا، رومشکان و چگنی در وضعیت آبی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha