صالحی‌امیری: اولویت ما تهیه واکسن برای ورزشکاران است

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: اولویت کمیته برای حضور ورزشکاران در رویدادهای سال آینده، تهیه واکسن است.

به گزارش ایرنا، «سیدرضا صالحی‌امیری» امروز (شنبه) در بازدید از فدراسیون پزشکی ورزشی اظهار داشت: برای سال آینده ۶ رویداد را پیش‌رو داریم که تامین سلامت قهرمان در اولویت کمیته ملی المپیک و ستاد مقابله با کرونا در ورزش است و باید واکسن برای ورزشکاران تهیه شود. با تهیه و تزریق واکسن برای ورزشکاران، امنیت روانی و جسمانی ایجاد می‌شود.

وی افزود: فدراسیون پزشکی - ورزشی، سال ١۴٠٠ را ویژه ببیند و برای این دوره باید با آمادگی بیشتری فعالیت کند. سال آینده سال حیاتی برای فدراسیون پزشکی است و در مقابله با کنترل دوپینگ قاطعانه باید عمل کند زیرا ما پرچمدار کاروان پاک هستیم.

صالحی‌امیری به نشست پنجشنبه گذشته با وزیر ورزش برای تهیه واکسن اشاره کرد و گفت: نظر ما این بود با چینی‌ها مذاکره و با توجه به برگزاری سه رویداد در چین، از این کشور واکسن تهیه کنیم. حداقل ۲۰ هزار دوز برای ۱۰ هزار ورزشکار در حوزه قهرمانی نیاز است.  واکسیناسیون ورزشکاران باید در اولویت باشد که ۲ راه وجود دارد؛ پیش‌بینی ما در ۵۰ فدراسیون حدود ۱۰ هزار نفر است و حداکثر ۳۰ هزار دوز نیاز داریم.

وی اظهار داشت: انتظار ما این است فدراسیون پزشکی - ورزشی با همکاران کمیته ملی المپیک، برنامه منظمی برای کل کاروان در ۶ رویداد آینده تهیه کند.

رییس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: شنبه هفته گذشته نشستی بین کمیته بین‌المللی المپیک، کادر مدیریتی المپیک توکیو و تمامی سرپرستان سراسر جهان برگزار شد. ژاپن پروتکل‌های سختی را برای المپیک اعمال خواهد کرد، بنابراین باید این پروتکل‌ها در داخل اجرا شود تا زمانی که کاروان در رویدادهای آینده شرکت می‌کند، مشکلی نباشد. نکته دیگر  شرایط حضور پزشکان در رویدادهاست که با سال‌های قبل تفاوت دارد.

وی بار دیگر به اهمیت مبارزه با دوپینگ، تاکید کرد و گفت که دوپینگ به اعتبار ملی ما لطمه می‌زند و  کمیته‌های ملی و بین‌المللی المپیک به این موضوع حساسیت دارند. سهمیه وزنه‌برداری به خاطر همین مشکل کاهش یافت. درخواست من این است مبارزه با دوپینگ اولویت فدراسیون پزشکی باشد.

صالحی امیری اضافه کرد: هر گونه انعطاف در این زمینه، ظلم به کشور است. دوپینگ به یک نفر لطمه نمی‌زند بلکه آسیب آن به اعتبار یک کشور است. اگر ما در رویدادی با دوپینگ روبرو شویم همه پیروزی‌ها به تلخی تبدیل می‌شود.

رییس کمیته ملی المپیک پیش از این ١٨ خرداد امسال از این فدراسیون بازدید کرده بود. وی امروز قرار است از فدراسیون‌های بدنسازی و نجات غریق نیز بازدید کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =