توهین و هنجارشکنی در هر شرایطی مذموم است

رشت - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: هنجارشکنی و توهین در هر شرایطی مذموم و غیر قابل قبول است و نباید اجازه داد این نوع رفتارها و بداخلاقی ها در جامعه شکل گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اسلام، فرهنگ دینی و قرآنی ما فحش، ناسزا، بی ادبی، توهین برای همگان در جامعه اسلامی مذموم و ناپسند است حال اگر این امر در مورد مسئولان نظام باشد وجهه بدتری دارد.

وی بیان داشت: مردم و مسئولان حق ندارند در انتقادها از کلمات ناشایست، ناپسند و زشت استفاده کنند، ضمن اینکه وظیفه مسئولان در این باره بیشتر است، شاید گاه مردم از مسئولان و افراد دارای جایگاه این کلمات را می آموزند و به نوعی بیان می کنند اما در هر صورت این نوع رفتارهای ناهنجار با هر شکل و عنوانی، توجیه منطقی ندارد.

وی با بیان اینکه انتقاد با فحش و ناسزا فرق دارد، خاطر نشان کرد: می توان انتقاد کرد اما برای این کار نمی توان از کلمات ناپسند استفاده نمود و ناسزا گفت.

وی با تاکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان برای حل مشکلات به وحدت، هم افزایی، صفا و رفاقت با محوریت و متکی بر معیارهای مورد تاکید مقام معظم رهبری نیازمندیم، اضافه کرد: باید از اقداماتی که موجب سوء استفاده دشمن می شود، خودداری کرد ضمن اینکه شاید برخی از عوامل و دشمنان غافل داخلی موجب تحریک و ایجاد چنین اقداماتی می شوند.

این فعال دینی با بیان اینکه همه ما باید پیرو منویات مقام معظم رهبری باشیم، خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سخنرانی های خود بارها بر وحدت، انسجام و اجتناب از  توهین تاکید کرده اند که ضرورت امروز جامعه ماست و در این راستا باید فرامین رهبر انقلاب را به کار بندیم.

حجت الاسلام علیزاده عنوان کرد : این نوع رفتارها و توهین به مقامات نظام فضای نامناسبی در جامعه برای رواج بی اخلاقی ایجاد می کند از اینرو نباید اجازه داد بستر این نوع بدخلاقی ها فراهم شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =