گام‌های اساسی برای توسعه متوازن در خدابنده برداشته شده است

زنجان – ایرنا – فرماندار شهرستان خدابنده گفت: با گسترش خدمات زیرساختی در این شهرستان و دسترسی درصد قابل توجهی از روستاییان به این خدمات، توسعه متوازن در خدابنده محقق و گام‌های مهمی در این راستا برداشته شده است.

ایوب بیگدلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت شهرستان خدابنده در روستاها ساکن هستند، افزود: در زمان حاضر شهرستان خدابنده ۲۲۹ روستای دارای سکنه دارد که ۱۸۲ روستا بالای ۲۰خانوار هستند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر ۹۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار خدابنده تحت پوشش اینترنت پُرسرعت قرار دارند.

فرماندار شهرستان خدابنده به اقدامات انجام گرفته در گازرسانی به روستاها در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۹۲، حدود ۱۷ درصد از جمعیت روستایی خدابنده از گاز شهری برخوردار بودند ولی اکنون میزان برخورداری روستاییان شهرستان از گاز شهری به ۹۶ درصد رسیده است.

بیگدلی افزود: در سال ۹۲، حدود ۵۵ درصد جاده های روستایی خدابنده آسفالته بودند که اکنون این مقدار به ۸۷ درصد افزایش پیدا کرده است و آسفالت مسیرهای باقیمانده نیز در دست اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: میزان مقاوم سازی مسکن های روستایی در خدابنده در سال ۹۲، حدود ۴۵ درصد بود که این میزان در زمان حاضر به بیش از ۶۵ درصد رسیده است.

شهرستان خدابنده با بیش از ۱۶۴ هزار نفر جمعیت، در جنوب استان زنجان واقع شده و با حدود پنج هزار کیلومترمربع وسعت، یک چهارم مساحت این استان را به خود اختصاص داده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha