۲۰ واحد تولیدی راکد در چهارمحال و بختیاری به چرخه تولید بازگشت

شهرکرد- ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: با احیای یک کارخانه بسته‌بندی آب معدنی، امسال ۲۰ واحد تولیدی راکد در استان به چرخه تولید بازگشت.

محمدکاظم منزوی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که در برنامه امسال این سازمان احیای هشت واحد تولیدی راکد هدفگذاری شده بود اما با مشارکت فعال واحدهای تولیدی و همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت این تعداد تاکنون به ۲۰ واحد افزایش یافته و بیش از برنامه زمانبندی اقدام شده است.

وی به احیای کارخانه بسته‌بندی آب معدنی در شهرستان کیار اشاره کرد و گفت: اگر چه این شرکت همچنان با مشکلاتی نظیر بدهی‌های بانکی روبرو است و می‌طلبد این مشکلات سریع‌تر برطرف شود.

منزوی با بیان اینکه این کارخانه دارای ۲ خط تولید ظروف مخصوص آب معدنی و آب معدنی و خط تولید نوشابه و ماءالشعیر است، تصریح کرد: این کارخانه جزو ۱۰ کارخانه برتر کشور در حوزه تولید آب معدنی و نوشابه است و سرمایه‌گذاری قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: با احیای ۱۰۰ درصد این کارخانه برای ۱۵۰ نفر در استان اشتغالزایی می‌شود.

به گزارش ایرنا، در حدود ۹۰۰ واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری فعال است.

بخش صنعت در تولید ناخالص چهارمحال و بختیاری ۱۲.۶ درصد است که این رقم با توجه به میانگین کشوری آن که ۳۴.۲ درصد است، نشان می‌دهد که بخش صنعت در استان همچنان دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است که شکوفایی بیش از پیش آن می‌تواند مسیر توسعه‌یافتگی چهارمحال و بختیاری را هموارتر کند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha