توهین به رییس‌جمهوری زمینه‌ساز تفرقه و ضربه به وحدت ملی است

ارومیه- ایرنا- استاد دانشگاه ارومیه گفت: توهین به رییس‌جمهوری، زمینه‌ساز تفرقه، ضربه به وحدت ملی و خلاف اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

پروفسور مرتضی بهرام روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مقام معظم رهبری بارها و بارها به ویژه طی ماه‌های گذشته اهانت برخی از مجلسی‌ها به رییس جمهوری و مسوولان را عملی ناپسند دانسته اند که باید از این فرمایشات معظم له همواره تبعیت داشته باشیم.

وی ادامه داد: فحاشی و توهین متفاوت از انتقاد است؛ انتقاد نتیحه مثبتی به دنبال دارد ولی فحاشی و توهین حرکتی در جهت تفرقه و نفاق به شمار می رود.

استاد دانشگاه ارومیه اضافه کرد: افرادی که در روز ۲۲ بهمن شعارهای توهین آمیز علیه رییس جمهوری سردادند، به احتمال زیاد از جایی فرمان گرفته و ‌به عبارتی فکر و اندیشه آنان را در قالب شعار بیان کردند.

پروفسور بهرام، اظهار کرد: روز ۲۲ بهمن نماد همدلی و روز پیروزی انقلاب است بنابراین در چنین روزی اهانت عده ای علیه رییس جمهوری برخلاف اهداف ارزشمند نظام‌ بوده و در حقیقت گامی در جهت شاد کردن دشمنان و ‌بهانه دادن به دست بیگانگان بود.

وی بیان کرد: شعارهای اهانت آمیز علیه رییس جمهوری  از سوی برخی افراد بدون تردید نه تنها نتیجه ایی برای آنها نخواهد داشت بلکه ضررهایی را در آینده نصیب آنان خواهد کرد و در حقیقت این  اهانت ها به ضرر تحریک کنندکان چنین حرکت هایی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، در جریان راهپیمایی خودرویی و موتوری روز ۲۲ بهمن، عده ای در یکی از استان های کشور در شعارهایی هنجارشکنانه به رییس جمهوری توهین کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =