در راه اندازی خانه های هلال از برنامه جلوتر هستیم

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هم اکنون چهار هزار و ۱۰۰ خانه هلال در کشور داریم و در راه اندازی این خانه ها از برنامه جلوتر هستیم.

به گزارش ایرنا به نقل از جمعیت هلال احمر، کریم همتی روز جمعه افزود: در شهریورماه امسال به ریاست جمهوری و ملت ایران قول دادیم که تا پایان دولت دوازدهم، تعداد خانه های هلال را به ۵ هزار خانه افزایش دهیم که در دهه فجر امسال شاهد افتتاح صدها خانه هلال در کشور بودیم.

وی اضافه کرد: تعداد خانه های راه اندازی شده تا پایان ۲۲ بهمن، بیش از ۴۱۰۰ خانه هلال بوده و پیش بینی می کنیم جشن راه اندازی ۵ هزار خانه هلال را در اردیبهشت ۱۴۰۰ و همزمان با هفته هلال احمر برگزار کنیم.

همتی گفت: با راه اندازی این تعداد خانه هلال در کشور و ارتقاء کیفی آنها، شاهد بهبود تاب آوری جامعه خواهیم بود و می توانیم امیدوار باشیم که در صورت رخ‌داد بلایای طبیعی، شاهد کاهش معنادارِ تلفات انسانی و صدمات مالی و مادی باشیم.

 وی با قدردانی از اهتمام و توجه دولت به هلال احمر، از خیرین نوع دوستی که همواره در کنار جمعیت بودند درخواست کرد تا در راه‌اندازی و تجهیز خانه‌های هلال به کمک هلال‌احمر بشتابند تا بتوان در مدت زمان کمتری به افق راه اندازی ۳۷ هزار خانه_هلال در کشور دست پیدا کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha