آمریکا و گزارشگر سازمان ملل خواستار تحریم حاکمان نظامی میانمار شدند

تهران- ایرنا- آمریکا و گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد از شورای امنیت درخواست کردند تا نظامیان حاکم در میانمار را تحریم کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «توماس اندروز» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد جمعه در نشست شورای حقوق بشر این سازمان با اشاره به «گزارش ها و اسناد تصویری» گفت که نیروهای امنیتی میانمار به سوی معترضان تیراندازی کرده اند.

وی افزود: قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد ایجاب می کند که در چنین مواردی تحریم، ممنوعیت فروش سلاح و ممنوعیت سفر اعمال شود.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد که ۴۷ عضو دارد به درخواست انگلیس و اتحادیه اروپا درباره میانمار تشکیل جلسه داد و خواستار آزادی "آنگ سان سوچی" شد.

در همین حال، «مارک کاسایر» کاردار آمریکا نزد سازمان های بین المللی که در ژنو سوئیس مستقر است، گفت: ما از اعضای شورای امنیت می خواهیم که به آمریکا پیوسته و افراد مسئول در کودتای میانمار را تحریم کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه شب هشت ژنرال میانماری و سه نهاد این کشور را تحریم کرد.

این تحریم‌ها درحالی اعمال می شود که "جو بایدن" رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به کودتای نظامی در میانمار، خواستار آزادی سریع بازداشت شدگان شد و گفت که مقام های ارتش این کشور و خانواده‌های آنها را تحریم می‌کند، تا از دسترسی ژنرال های میانماری به یک میلیارد دلار دارائی هایشان در آمریکا جلوگیری شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =