ایران می‌تواند قطب رشته فوتوالی در آسیا باشد

اهواز - ایرنا - رییس فدراسیون ورزش‌های روستایی و عشایری گفت: می توانیم قطب اصلی فوتوالی در آسیا باشیم در صورتی که در برگزاری لیگ و اخذ میزبانی مسابقات رسمی بین‌المللی تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا محمدتقی امیری خراسانی جمعه در حاشیه مسابقات جام ستارگان فوتوالی کشور که در اهواز برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فوتوالی یکی از رشته های ورزشی جذاب و با ماهیت گردشگری است که قطعا در آینده نه چندان دور در بازی های ساحلی جهانی و آسیایی و حتی در المپیک شاهد حضور این رشته خواهیم بود.

وی استعدادیابی و توسعه فوتوالی در استان ها را یکی از برنامه های این فدراسیون برشمرد و گفت: این رشته نیاز به تجهیزات کم تری نسبت به خیلی از رشته های تیمی دارد که در اقتصاد مقاومتی بسیار مفید است.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری به توسعه بخش قهرمانی رشته فوتوالی در کشور اشاره کرد و گفت: می توان از طریق برگزاری جام و رقابت های قهرمانی کشور این رشته را توسعه داد و به سمت باشگاه داری پیش رویم تا در نهایت میزبانی مسابقات رسمی بین المللی را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ مسابقات لیگ را به دلیل همه گیری کرونا به صورت متمرکز برگزار می کنیم گفت:البته با بهتر شدن شرایط کرونایی، احتمال برگزاری لیگ به صورت رفت و برگشت نیز وجود دارد.

خوزستان قطب فوتوالی کشور است

سیدکریم حسینی رییس هیات ورزش های روستایی و عشایری خوزستان نیز گفت: خوزستان قطب فوتوالی کشور است و بنا داریم در کنار رودخانه کارون، قطب بازی های ساحلی کشور باشیم.

وی با بیان اینکه فوتوالی یک ورزش پر تحرک برای نوجوانان و جوانان است افزود: اهواز و خوزستان ظرفیت بسیار بالایی در تمام رشته ها به ویژه ورزش های ساحلی دارند و می توان در کنار ساحل کارون مسابقات و جشنواره های بیشتری برگزار کرد.

حسینی با بیان اینکه شرق و غرب رودخانه کارون ظرفیت ایجاد زیرساخت برای رشته های ساحلی را دارد گفت: امیدواریم با عزم و اراده مسئولان ورزشی شهری این اتفاق رخ دهد. 

رییس هیات ورزش روستایی و عشایری خوزستان بیان کرد: خوشبختانه در تیم ملی شاهد حضور ورزشکاران و مربیان خوزستانی هستیم که این موضوع باعث گسترش فوتوالی در خوزستان می شود.

تیم گلساپوش یزد قهرمان مسابقات فوتوالی کشور در اهواز شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =