زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای شرق کرمانشاه توسعه می‌یابد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها با تاکید وزیر ارتباطات و تامین اعتبار از سوی این وزارتخانه انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، علی رضایی عصر جمعه در جمع مردم روستاهای دهستان قزوینه، از توابع کنگاور با اشاره به اینکه هیچ تفاوتی بین مناطق روستایی و شهری وجود ندارد، تصریح کرد: در واقع نگاه ویژه ای نسبت به توسعه و فراهم کردن زیرساخت های لازم در روستاها را داریم.
او با اشاره به مشکل اینترنت منطقه و قطعی شبکه شاد بخصوص روستای دهنو، گفت: به تازگی مجوز توسعه زیرساخت های ارتباطی را از وزیر ارتباطات دریافت کردیم و با تامین اعتبار روستاهای حوزه انتخابیه که با مشکل نبود آنتن دهی مواجه باشند در اولویت قرار می گیرند.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید تنها در جهت رضایت مردم تلاش کنند و نارضایتی ها را کم کنند، اظهارداشت: باید با همکاری اداره برق شهرستان صحنه، شبکه برق رسانی چهار روستای دهستان قزوینه(قزوینه، دهنو، قاسم آباد و توشمالان) از شبکه شهرستان صحنه خارج و به شبکه برق کنگاور متصل شود.
نماینده مردم کنگاور در ادامه اظهار داشت: با توجه به گرانی برخی از خوراک دام، تلاش می کنیم بیش از ۱۰ تن جو با قیمت ارزان به دامداران این روستاها اختصاص دهیم.
وی همچنین در ادامه در خصوص آسفالت راه روستایی توشمالان با اشاره به اینکه اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای زیرسازی و آماده سازی لازم را انجام دهد، توضیح داد: با زیرسازی آن، آسفالت مورد نیاز این راه روستایی نیز تامین خواهد شد.
رضایی همچنین به نارضایتی برخی از ساکنان روستای توشمالان که در حریم تپه تاریخی این روستا برای ساخت و ساز قرار دارند، اشاره کرد و افزود: میراث فرهنگی براساس قانون باید نسبت به درجاسازی و تسهیل شرایط برای مردم روستا در جهت نوسازی خانه های مسکونی خود همکاری کند.
فرماندار کنگاور نیز در جمع مردم این روستاها افزود: همه دستگاه‌ها از جمله بنیاد مسکن، ادارات گاز، برق، آبفا و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، منابع طبیعی برای کمک به توسعه این روستاها کمک کنند.
فرزاد الماسی ادامه داد: تا امروز کارهای خوبی در روستاهای کنگاور صورت گرفته است و امیدواریم این اقدام ها در دهستان قزوینه نیز ادامه داشته باشد و ما هم کمک و حمایت می‌کنیم تا این منطقه از توسعه بیشتری برخوردار شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان کنگاور بیان کرد: همچنین با کمک ستاد اجرایی فرمان امام تسهیلات بدون سود و تنها با کارمزد چهار درصد در جهت اشتغال زایی و کاهش آمار بیکاری در اختیار اهالی این روستاها قرار می گیرد.
نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندار، بخشدار و برخی از مسوولان از روستاهای کم برخوردار از جمله قزوینه، توشمالان، دهنو و قره گزلو بازدید و ضمن گفت و گو با اهالی این روستاها و بررسی مشکلات موجود، تصمیمات لازم را برای رفع برخی از این مشکلات اتخاذ کردند.
شهرستان کنکاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد که پنج دهستان و ۷۵ روستا دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها