بودجه استان لرستان در سال آینده افزایش قابل توجهی دارد

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: روند کاهش بودجه لرستان نه تنها متوقف شد بلکه بودجه سال آینده استان رشد قابل توجهی نیز نسبت به سال گذشته خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، " مرتضی محمودوند" شامگاه جمعه در گفت و گویی بیان کرد:درچند ماه گذشته در راستای تخصیص آب استان اقدامات و پیگیری های مهمی انجام شده و در کمیسیون امنیت آب این مهم  مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است.

به گفته وی تاکنون در این راستا سه جلسه تشکیل شده و موضوع بروز سیل در  ۲ رودخانه کشکان و سیمره و رودخانه سزار با دانشگاهیان بحث و گفت و گو شده است.

وی افزود: این نشست ها بصورت جلسه رسمی برگزار شد چرا که در آینده بیشترین بحران های جهانی بحث آب است  و تلاش می شود برون رفت این بحران ها در قالب این کمیته مطرح شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت برگزاری انتخابات سالم بیان کرد: در این راستا تلاش می شود که در استان لرستان انتخابات سالم، پرشور، باصداقت با آرامش و عادلانه برگزار شود و حقوق همه شرکت کنندگان حفاظت می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در لرستان آسیب های جدی به حوزه دموکراسی وارد شده است و باید تلاش کنیم در انتخابات آینده موضوع حل شود.

محمودوند با اشاره به ضرورت شفافیت آرا و صحن علنی طرح ارایه شده در مجلس بیان کرد: این طرح مورد دفاع قرار گرفته است و اسناد موجود در این راستا به مردم ارایه خواهد شد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح معیشتی تصویب شد و منابع به صورت منطقی اعلام شد گفت: طرح معیشتی سفره خالی مردم است و بودجه باید اجرا شود و به مردم نیازمند برسد چراکه برخی از مردم در تنگای شدید قرار دارند.

وی با بیان اینکه حقایق باید بیان شود افزود: برخی از مردم استان دچار مشکلات اقتصادی هستند و این شرایط زیبنده  مردم ولایی، سرافراز و نجیب زاده لرستان نیست.

محمودوند عنوان کرد: بیش از ۴۰ سال است که لرستان در جلسات مشورتی مجلس و موضوع بودجه ضربه می خورد و در کمیسیون تلفیق دفاعی از لرستان نشده و حق لرستان داده نشده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: دشمنان از هرحربه ای برای ممانعت از ورود دارو به ایران استفاده می کنند اما مدعی آزادی ورود دارو به کشور هستند  و طرح راهبردی پاسخگوی زیاده خواهی های استکبار و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گفته وی طرح راهبردی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح شد چراکه معیشت مردم و تحریم های ظالمانه اقتصادی باید تقابلی داشته باشند و این طرح مقابل دشمنان ملت ایران با ۹ بند به تصویب رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۹ بند طرح راهبردی امروز سیاست کلان جمهوری اسلامی را به بدخواهان ملت ایران دیکته می کند اظهار داشت: این طرح در مقابل تحریم های کمرشکن در حوزه های تخصصی بسیار جامع و کامل است و با بالاترین رای به تصویب رسید و مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها