آمریکا بر کمک به کشورهای کم درآمد در برابر کرونا تاکید کرد

نیویورک- ایرنا- وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشست مجازی گروه هفت بر چندجانبه‌گرایی و تلاش برای برطرف کردن مشکل کشورهای کم درآمد در پاسخ به همه‌گیری تاکید کرد.

بیانیه سخنگوی وزارت خزانه داری در مورد به گزارش ایرنا، در بیانیه روز جمعه خزانه‌داری آمریکا آمده است که جنت یلن در نشست مجازی با وزیران دارایی و رییسان بانک مرکزی گروه هفت این مطلب را مطرح کرد.

یلن با تأکید بر تعهد دولت بایدن به چند جانبه‌گرایی برای حل مسائل جهانی، اظهار داشت ایالات متحده "اولویت زیادی را برای تعمیق تعاملات بین‌المللی و تقویت اتحادهای خود قایل است."

وی همچنین بر اهمیت حمایت مالی بیشتر برای بهبودی قوی و پایدار تأکید کرد و افزود "زمان انجام کارهای بزرگ، اکنون است" و گروه هفت باید روی کارهایی که می‌توانیم برای پشتیبانی در این زمان انجام دهیم، متمرکز شود.

وزیر خزانه‌داری آمریکا ادامه داد من و همکارانم انتظار داریم تعامل وزارت خزانه داری در این زمینه نسبت به چهار سال‌ گذشته‌ به طور چشمگیری تغییر کند، از تلاش‌ها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی حمایت جدی خواهیم داشت.

یلن خاطرنشان کرد: "ما نقش مهمی را که ایالات متحده باید در تلاش‌های جهانی برای آب و هوا ایفا کند، درک می‌کنیم."

وی اظهر کرد اعتقاد راسخ دارم که کشورهای گروه هفت در هماهنگی با موسسات مالی بین‌المللی باید برای برطرف کردن چالش‌های کشورهای کم درآمد برای پاسخگویی به همه‌گیری کرونا تلاش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار جهان