۲۴ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۷
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84227074
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان سمنان اعلام شد

سمنان- ایرنا- سخنگو و جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: پنج شهرستان استان سمنان در وضعیت زرد کرونایی و ۳ شهرستان در وضعیت آبی از لحاظ شیوع کرونا قرار دارند.

به گزارش ایرنا، حبیب‌الله خجسته‌پور شامگاه جمعه به خبرنگاران ابراز داشت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده به وسیله ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا شهرستان‌های میامی ، آرادان و سرخه در وضعیت آبی و شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار و مهدیشهر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی ادامه داد: محدودیت‌های کرونایی از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه تا جمعه یکم اسفند ماه ۱۳۹۹ بر اساس رنگ جدید اعمال خواهد شد .

وی بیان کرد: بر اساس مقررات و ضوابط اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا ، طی هفته ی آینده فعالیت مراکز تجاری ، بازرگانی و خدماتی شامل گروههای شغلی یک تا چهار در شهرستان‌های با وضعیت آبی و فعالیت گروه‌های یک تا سه در شهرستان‌های با وضعیت زرد با رعایت کامل ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی مانعی ندارد.
خجسته‌پور تصریح کرد: فعالیت‌های آموزش حضوری برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه ای و کار و دانش صرفا در دروس کارگاهی و عملی در شهرستان‌های با وضعیت آبی و زرد با رعایت ضوابط بهداشتی و سقف حداکثر ۱۰ نفر برای هر کلاس مجاز و در سایر پایه ها و دروس همچنان بصورت غیر حضوری و مجازی خواهد بود.
وی یادآور شد: بر اساس مصوبه‌ی ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا حضور تمامی کادر اجرایی و اداری مراکز آموزشی در سراسر استان بر اساس ضوابط اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش بدون مانع است.

وی افزود: در مراکز آموزشی کم جمعیت استان سمنان که حداکثر دانش آموزان در تمامی پایه‌های تحصیلی آن مرکز ۵۰ نفر یا کمتر از آن باشد ارائه‌ شیوه آموزش حضوری منعی نداشته و مجاز است.

سخنگو و جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا بمنظور انجام آزمون دروس عملی دانشگاه‌ها ، اسکان هر دانشجوی غیر بومی در یک اتاق منعی ندارد و دانشگاه‌های استان می توانند در صورت فراهم آوردن شرایط ذکر شده نسبت به برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه‌ها اقدام کنند.

وی اظهارداشت: طرح منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح در چهار شهرستان سمنان ، شاهرود ، دامغان و گرمسار همچنان اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: خودروهای با پلاک ۸۶ و ۹۶ بعنوان خودروی بومی استان سمنان محسوب شده و تردد این خودروها در سراسر استان منعی ندارد.
خجسته‌پور خاطرنشان کرد: بر اساس قانون و بمنظور حفظ وضعیت و کاهش میزان ابتلا و قطع زنجیره ی شیوع کرونا در استان ورود هر گونه خودرو با پلاک شخصی متعلق به شهرهای نارنجی به شهرستان‌های استان سمنان ممنوع و متعاقب آن ورود هرگونه وسائط نقلیه شخصی از استان به شهرستان‌های نارنجی در سراسر کشور نیز موجب اعمال قانون و جریمه می‌شود.
سخنگو و جانشین رئیس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: مردم استان ضمن پرهیز از هر گونه تردد غیر ضروری در سراسر استان ، به هیچ وجه به استان‌های دیگر و بویژه شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی سفر نکنند و با دست اندرکاران ستاد مدیریت مقابله با کرونا همکاری نمایند.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۷۵۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۸ نفر از بیماران مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۵۸ هزار و ۸۰۹ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز جمعه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۴ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۷ هزار و ۲۹۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۵۷ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۷۵۳ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha